Každý desátý spam je z Indie

Bezpečnostní agentura Sophos vydala svoji zprávu o internetovém spamu za první čtvrtletí roku 2012. Nejvíce spamu pocházelo z Indie a následovaly Spojené státy, Velká Británie ze žebříčku naopak vypadla.

Zpráva nese název Dirty Dozen (Tucet špinavců) a pokrývá 12 zemí, které jsou v oblasti nevyžádaných elektronických zpráv světovými velmocemi. Spojené státy, tradičně vedoucí tyto statistiky, vystřídala na čele Indie (další firmy nástup Indie na první příčku ohlásily nedávno), z níž pochází 9,3 procenta všeho internetového spamu. Následují Spojené státy s 8,3 procenta a TOP5 uzavírají Jižní Korea, Indonésie a Rusko. Celkem má první pětka na kontě přesně třetinu všech spamových e-mailů a celkem se dvanáct špinavců zasloužilo o 58,3 procenta. Skoro čtyři procenta pocházely ze sousedního Polska.

Kromě toho, že ze žebříčku zcela vypadla Velká Británie, které se povedlo množství spamu snížit o 47 procent, se od prvního čtvrtletí 2011 snížil objem nevyžádaných zpráv i celosvětově. Naproti tomu se postupně zvyšuje počet zpráv, které se pomocí metody phishingu pokoušejí vylákat z uživatelů důvěrné informace jako přihlašovací jména, hesla, platební údaje nebo jiné osobní informace. Většina z odeslaných e-mailů odcházela z domácích počítačů napadených škodlivým kódem, který nad ním umožnil útočníkovi vzdálenou kontrolu.

1. Indie

9.3 %

2. USA

8.3 %

3. Jižní Korea

5.7 %

4. Indonésie

5.0 %

4. Rusko

5.0 %

6. Itálie

4.9 %

7. Brazílie

4.3 %

8. Polsko

3.9 %

9. Pákistán

3.3 %

10. Vietnam

3.2 %

11. Taiwan

2.9 %

12. Peru

2.5 %

Ostatní

41.7 %

Via Sophos, TNW

Total
0
Shares
Další články