Jízda pokračuje, cena BitCoinu právě překonala 200 dolarů

Záleží na tom vlastně ještě někomu? Nám ano, i když na tom sami nijak nevyděláme ani neproděláme. Asi je to takový ten iracionální druh hrdosti na vítězství internetu a nějakého minoritního konceptu, přestože ještě nemáme úplně jasno, v čem to vítězství vlastně spočívá.

Před týdnem jsme se o BitCoinu rozepisovali, když po relativně krátké době rychlého růstu překonal hranici 100 dolarů za kus. Už druhý den ráno jsme ale na grafy nevěřícně koukali znovu, protože cena se přes noc vyšplhala až těsně pod 150 dolarů. Po několika dalších dnech stagnace a větších či menších výkyvů nyní padla další, ještě nedávno zcela nepředstavitelná meta – 200 dolarů.

Přiznáváme se, že občasné sledování vývoje ceny v reálném čase třeba na této stránce (nebo taky na téhle stránce, kdyby ta první zase nefungovala kvůli nějakému DDoS útoku) se od té doby stalo naší malou úchylkou, vlastně ani nevíme proč. A tak jsme se nemohli dočkat, až se stane tohle:

BitCoin byl v posledních dvou týdnech velkým tématem – začali se o něj zajímat mnozí investoři, ze spousty zemí přišly objednávky na první bankomaty a na jeho prodeji se snažila zbohatnout řada kyberpodvodníků, kteří podle společnosti Kaspersky s pomocí Skypu šířili škodlivý kód a získávali pod svou kontrolu počítače, kterém jim pak pomáhaly BitCoiny vydělávat.

Ok, a teď už slibujeme, že vám dáme s BitCoiny pokoj až do doby, než dosáhnou hodnoty 500 dolarů :-).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co jsme v uplynulém týdnu hledali na Seznamu, Googlu a YouTube

Jestli čekáte drtivou převahu politických témat mezi skokany ve vyhledávání v posledním týdnu před volbami, kdy se rozhoduje podstatná část voličů, musíme vás zklamat. Více lidí zajímaly spíš nové sklady Amazonu, světelný Signal Festival nebo to, jak mluví lišky (a tím nemyslíme ty zelené lišky).