Ještě letos bude více mobilů s internetem než lidí

Technologická společnost Cisco vydala své předpovědi týkající se vývoje mobilní komunikace. Během čtyř let by se měl průměrný objem dat přenesených jedním přístrojem za měsíc zvýšit na 2,6 GB, především díky videu.

Cisco pravidelně měří takzvaný Visual Network Index. Nyní analytici společnosti zveřejnili některé ze svých klíčových předpokladů týkající se toku mobilních dat a růstových trendů v příštích letech.

Podle odhadů Cisca přesáhne ještě do konce letošního roku počet mobilních přístrojů napojených na internet počet samotných obyvatel planety. Do roku 2016 se pak očekává, že takovýchto přístrojů bude ve světě deset miliard. To by i v případě nárůstu světové populace na očekávané 7,3 miliardy znamenalo 1,36 online mobilních přístrojů na každého člověka.

Největší rozmach chytrých telefonů by měl přijít v oblasti Blízkého východu a Afriky s průměrnou roční mírou růstu 104 procent, v závěsu bude následovat oblast Asie a Tichomoří s očekávaným ročním růstem kolem 84 procent.

Cisco také změřilo, že mobilní traffic se v roce 2011 meziročně více než zdvojnásobil, přičemž podobný trend analytici sledovali již po čtvrté v řadě. A zatímco loni byl průměrný datový tok smartphonů 150 MB měsíčně, v roce 2016 to má být už každý měsíc 2,6 GB.

Kde se podle Cisca vezme takový nárůst přenášených dat? Více než dvě třetiny dat (70,5 %) bude mít na svědomí sledování videí, což by znamenalo 25násobný nárůst přenášených videí oproti současnosti.

Další předpovědi Cisca najdete zde.

Total
0
Shares
Další články