Jak snadno Čechy zaujmout: Leoš Mareš se zombie opanovali žebříček hledání na webu

Když spojíte šikovný produkt a vhodného propagátora, dostanete se do zájmu široké veřejnosti. A když spojíte Leoše Mareše s… no, v zásadě s čímkoliv, můžete se dostat až na vrchol. Důkazem jsou výsledky hledání na Seznamu z minulého týdne. Leoš Mareš a zombie je kombinace, která prostě vede.

Když spojíte šikovný produkt a vhodného propagátora, dostanete se do zájmu široké veřejnosti. A když spojíte Leoše Mareše s… no, v zásadě s čímkoliv, můžete se dostat až na vrchol. Důkazem jsou výsledky hledání na Seznamu z minulého týdne. Leoš Mareš a zombie je kombinace, která prostě vede.

Odsunula sport, záchvěvy zájmu o kulturu i výměnu manželek (!) do pozadí. Ovšem možná jen proto, že zmíněná reality show zřejmě nebyla tak zajímavá, když jí kromě naší top pětky předběhly i dotazy na Kláru Vytiskovou, Ulici a úplněk v srpnu.

1. Leoš Mareš zombie – absolutní nárůst

Pokud žebříčku vyhledávaných témat dominuje Leoš Mareš, většinou jsou důvodem moderátorovy nové avantýry. Tentokrát je ale důvod jiný: kolegové z rádia mu nachystali překvapení v podobě situace jako ze zombie apokalypsy. “Shodou okolností” ve chvíli, kdy promují českou verzi seriálu Walking Dead (a zároveň samozřejmě taky sebe). Kampaň vymyslely a připravily agentury PR.Konektor a Konektor Social. A jak hezky to funguje. Bulvární média okamžitě obletěla zpráva, že si Leoš Mareš málem pustil do kalhot. Na YouTube máme Zombie prank s téměř 300 tisíci zhlédnutími: nic nesmírně oslňujícího, ale rozhodně nic, za co by se Mareš mohl stydět.

https://www.youtube.com/watch?v=ijjR01RAo9A

2. Výsledky MS atletika Peking – nárůst hledanosti o 716 %

Atletika si oproti minulému týdnu o jednu příčku pohoršila, ale proti předchozím sedmi dnům zkrátka měla daleko těžší konkurenci. Navíc se Čechům nevedlo až tak, jak bychom doufali. Oproti osmému místu ze šampionátu v Moskvě 2013 obsadila letos Česká republika v počtu cenných kovů až 15. místo, a to díky jediné získané medaili. Zlatou si domů přivezla překážkářka Zuzana Hejnová, ostatním nejspíš chyběla ona pověstná trocha štěstíčka.

3. Barum rallye Zlín 2015 – nárůst hledanosti o 1 005 %

Sportu zdar i na třetím místě. Barum rallye Zlín je vedle českého šampionátu i součástí seriálu mistrovství Evropy, což bylo o důvod víc, proč držet svému favoritovi palce. Suverénním vítězem se v pořadí už počtvrté stal Jan Kopecký z tovární stáje Škody, který tak v počtu vítězství drží rekord a už jen jedno mu chybí k tomu, aby pohár pro vítěze získal do držení trvale. To by ale vzhledem k dosavadnímu skóre neměl být žádný problém.

4. Obří loutky Plzeň 2015 – nárůst hledanosti o 70 300 %

Na čtvrtém místě se nám konečně usadilo téma, které zavání kulturou! Festival Skupova Plzeň zde zahájilo impozantní představení španělského souboru Carros de Foc. Průvod obřích loutek s tanečníky a akrobaty přilákal do ulic tisíce zvědavých diváků a bylo se na co dívat. Zaujaly nejen obří chodící a mluvící marionety, konec programu ještě zpestřil ohňostroj a létající balon s akrobatkou.

5. Nokia 222 – nárůst hledanosti o 54 400 %

A tento týden skončíme bizarně. Nová Nokia 222 nebude až tak chytrý telefon, jak jsme zvyklí, ba naopak.  Vypadá trochu, jako by se zjevil z let dávno minulých. Čím chce tedy na trhu zaujmout? Především bezkonkurenční výdrží: bez zásuvky se s tímto přístrojem obejdete prý celých 29 dní. Cena by navíc mohla být atraktivní pro chronické „ztráceče“ telefonů – měla by se totiž pohybovat kolem 900 korun. Na party s tím sice nezazáříte, ale když budete pařit 29 dní v kuse, můžete pořád zavolat domů, že jste v pořádku. A to se vyplatí!

Ovšem, uvidíme, jestli se na ni bude vzpomínat tak, jako na dnes už legendární modely.

nokia mem

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Gemius: Průměrná míra prokliku v České republice roste

Průměrná míra prokliku v Česku postupně roste a podle aktuálních údajů dosahuje 0,38 procenta, což je o 0,06 procenta více než před rokem. Tato hodnota je podobná jako na dalších trzích střední a východní Evropy a koresponduje s průměrem regionu CEE (0,44 %). Nejvyšší CTR bylo zaznamenáno na Ukrajině, v Polsku a na Slovensku (1,15 %, 0,62 % a 0,58 %).