Izraelská designérka ukazuje, jak má vypadat atlas 21. století

Je jenom jeden, ale je možné, že bude běžně k dostání. Atlas internetu od designérky Dafny Aizenberg má 120 stránek a infografiky v něm berou dech.

Tradiční atlasy prozradí plno informací o státech na planetě Zemi. Počet obyvatel, náboženství, hlavní města a tak dále. Zatím ale úplně ignorují něco, co v současné době vytváří svět úplně nový – Internet. Během posledních třiceti let se změnilo i vnímání světa. Internet totiž atlasy v podstatě nahradil.

Izraelská designérka Dafna Aizenberg se rozhodla, že přenese klasický atlas do jednadvacátého století. “Snažila jsem se najít dopady internetu na společnost, a to jak pozitivní, tak ty negativní,” tvrdí autorka projektu. Výsledkem je stodvacetistránkový Atlas of the World Wide Web. Průvodce, který ukazuje, jak internet rozostřil nebo rovnou odstranil klasické fyzické hranice. V šesti kapitolách se dostalo na všechno – IP adresy, internetová infrastruktura, e-commerce a podobně.

Práce na atlasu přinesla zajímavá fakta. Ačkoliv jsou totiž Spojené státy domovem dvou největších sociálních sítí světa, nepatří ani do první desítky nejpropojenějších zemí. “Jediné vysvětlení, které mě napadá je to, že USA nejsou prostě jenom New York City a Silicon Valley,” vysvětluje autorka.

 via Wired

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Top virály týdne: Pivo, hudba a vnadná těla

Náš aktuální výběr nejlepších virálů zahrnuje všechno, co můžete v pátek od života chtít. Perfektní pivní zážitek, vysportované dívky a svalnaté muže, taneční party a v zájmu bezpečnosti nechybí ani kondom. Jestli hledáte inspiraci na večer, tady si jistě vyberete.