SPIR: Internet vydělá Česku přibližně 350 miliard korun ročně

Internet se na výkonu tuzemské ekonomiky podílí necelými deseti procenty. A to není všechno, vytváří 6,3 procenta pracovních míst a chlubí se dvojnásobnou produktivitou práce proti průměru.

Podle sdružení SPIR to ale evidentně nestačí k tomu, aby vláda s jedním z hnacích motorů ekonomiky počítala. “V tuto chvíli existuje projekt Digitální Česko 2.0, ale není naplňován. Rádi bychom, aby se tato strategie aktualizovala a začala se rozvíjet koncepčně,” vysvětlil předseda sdružení SPIR Ján Simkanič.

V IT pracuje přeci jenom necelých 130 tisíc lidí a informační technologie ovlivňují už v podstatě všechna odvětví ekonomiky. Třetina zaměstnanců používá internet v práci a internetová ekonomika už před dvěma lety vytvořila přes 300 tisíc nových pracovních míst. Firmy napříč ekonomikou už se nebojí a využívají všechny benefity, které jim internet poskytuje. Celou studii si můžete projet i sami  na stránkách SPIR.

firmy spir

 

Oborové sdružení SPIR se dnešní tiskovou konferencí opět trochu víc vyprofilovalo jako lobbystická skupina. “Ve státní správě nejsou lidé, kteří dokáží reagovat na změny na internetu, a proto by měl stát zlepšit komunikaci s profesnimi organizacemi,” dodal Simkanič, který jako další bariéry rozvoje internetu v Česku označil především nedostatek vize státu, nedostatečnou legislativu.

 

Total
0
Shares
Další články