Internet věcí má novou asociaci, která pomůže propojit svět

Deset zakládajících firem včetně Logitechu vytvořilo The Internet of Things Consortium, které by se do budoucna mělo stát platformou pro sdílení standardů a podporu vzájemného propojení co největšího počtu zařízení.

Nezisková organizace The Internet of Things Consortium má za cíl aktivně podporovat spolupráci mezi výrobci a poskytovateli hardwaru, softwaru i služeb. Zaměřuje se při tom na ta zařízení připojená k internetu, která mají přímý kontakt se spotřebiteli – ať už v oblasti automatizace chodu domácnosti, zábavy nebo zvýšení produktivity. Zakladatelé asociace podle svých slov chtějí v souladu s vizí Internetu věcí napomoci propojení miliard nejrůznějších zařízení, která budou moci těžit z komunikace s dalšími zařízeními a službami.

Zakládající desítku členů tvoří firmy Active Mind Technologies, Basis Science, Coin, Kease, Logitech, Movl, Ouya, Poly-Control, SmartThings a Ube. Dveře ale mají otevřeny i další zájemci, pokud budou dostatečně otevřeni integraci svých produktů s ostatními.

První setkání nového spolku by mělo proběhnout už ve středu v rámci probíhajícího veletrhu CES v Las Vegas. V čele momentálně stojí Jason Johnson, který působil ve vedení Founders Den, Wireless VoIP Consortium či Dolby Laboratories.

Via TC

Total
0
Shares
Další články