Interaktivní grafika: Všechny špehovací programy NSA

Programů, v jejichž rámci NSA sbírá data internetových uživatelů, a způsobů, jakými to dělá, bylo za poslední rok odhaleno mnoho. Dokonce tolik, že se v nich prakticky nedá vyznat. Interaktivní grafika od ProPublica je proto velkou nápomocí pro ty, kdo chtějí mít o aktivitě NSA přehled.

PRISM byl sice jedním z prvních odhalení Edwarda Snowdena o špehování NSA zaměřeného na internetové uživatele, rozhodně ale nebyl ani zdaleka posledním. Podobných programů již bylo odhaleno tolik, že ani člověk, který se o problematiku zajímá, nemá velkou šanci zvládnout je sledovat všechny. Tím méně si o všech pamatovat jejich základní charakteristiky.

Zde přichází jako velká pomoc nová interaktivní grafika od webu ProPublica. Níže přinášíme screenshot uvítací obrazovky, to ale není vše. Na stránce lze na každou položku kliknout, čímž se o daném programu zobrazí více informací. Grafika je také doplněna textovým seznamem všech odhalených aktivit NSA.

Alespoň povšechně se seznámit s tím, jakým způsobem na nás NSA špehuje, asi nikdy nebylo snazší. Na druhou stranu, vzhledem k množství aktivit NSA a jejich složitosti to stále zabere nemálo času.

propublica nsa

Total
0
Shares
Další články