Intel otvírá obchod s aplikacemi pro netbooky

Majitelé netbooků fungujících na bázi operačního systému Windows se mohou připojit na stránku AppUp a stáhnout si instalační soubory obchodu. Jakmile budou mít obchod funkční, mohou dále instalovat různé aplikace, třeba Boxee, na přehrávání videa a hudby z internetu, nebo Yoono, přes který mohou snadno spravovat svoje sociální sítě a IM klienty.

Developerský toolkit k tvorbě aplikací do tohoto obchodu byl zatím stažen asi 2500x.

White-label store

Plány Intelu jdou nicméně mnohem dále. Svůj obchod dává k dispozici i dalším výrobcům netbooků, kteří ho mohou využít jako tzv. „white-label store“. Aplikace budou prodávat pod svojí značkou, nicméně celý systém bude propojený pod taktovkou Intelu. Výhodou je, že developeři budou aplikace moci vyvíjet napříč platformami. Společnost již zveřejnila dohody s Asusem, Acerem a Samsungem, kterým pomůže zajistit prodej aplikací v jejich vlastních obchodech (Samsung svůj obchod s aplikacemi představil již včera).

Podle vyjádření CEO Intelu Paula Otelliniho by společnost ráda tento obchod rozšířila mimo rámec netbooků, a to na všechny přístroje, které stojí na architektuře Intelu.

via VentureBeat