Infografika vánoční nákupní horečky: Češi utrácejí na Vánoce nejvíce ze 34 států

V předvánočním období dochází k výraznému zatížení rodinného rozpočtu. Musíme totiž počítat s výdaji za vánoční dárky, nákup potravin a někdy i slavnostního oblečení. Tým analytiků Picodi.com se rozhodl zjistit, jak vypadá seznam vánočních výdajů, jaké dárky se kupují nejčastěji a kolik peněz Češi za nákup vánočního jídla utratí. V tomto reportu se dozvíte, co bychom nejraději objevili pod stromečkem nebo naopak, co většina z nás rozhodně k Vánocům dostat nechce. Podívejte se na infografiku.

Češi v průměru utratí za Vánoce letos 12 000 Kč. Největší položkou ve vánočních rozpočtech jsou dárky (58 %). Výdaje za potraviny se umístily na druhém místě (25 %) a zbylých 17 % bude vynaloženo na slavnostní oblečení.

Tento stejný dotazník byl předložen také v jiných zemích. Na základě výsledků ankety jsme připravili seznam vánočních výdajů ve 34 státech Evropy, Asie, Ameriky, Afriky a Austrálie, kde se vánoční svátky slaví nebo se dodržuje tamní tradice ve stejném období.

Anketu Picodi sestavil na začátku prosince 2018 a vyplnilo ji přes 13 tisíc lidí z Evropy, Asie, Ameriky, Afriky a Austrálie. V České Republice ji vyplnilo 284 lidí. Při převodu měn byly použity průměrné směnné kursy pro listopad 2018.

Total
6
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Říkáme ne sexismu!

Děs, hrůza, zděšení, pohoršení! Reklama na Roxy degraduje úspěšnou sportovkyni na prachobyčejný sexuální symbol a sbírá stovky tisíc zhlédnutí! Překvapující! Odsouzeníhodné! My říkáme jednoznačné NE používání krásných žen k prodeji čehokoliv. Kdyby se to snad dozvěděli i ostatní zadavatelé, mohl by se z toho stát nebezpečný precedent!
Přečtěte si více

Infografika: Google versus Seznam. Kdo firmám vodí víc návštěv?

Společnost Effectix vydala v rámci propagace svého nového webu věnovaného datům a zajímavým trendům infografiku, která je promyšleným rýpnutím do vosího hnízda. Na základě analytických dat od více než 1600 firem srovnává přínosy obou klíčových zdrojů návštěvnosti a na závěr jim vystavuje celkové skóre. Kdo myslíte, že vyhrál?