Infografika: Jak obchodníci (ne)používají velká data?

Big Data. Tento pojem se v posledních letech začal používat pro neuvěřitelné množství různě propojitelných dat, která firmy mohou získat o zákaznících a jako zpětnou vazbu o své činnosti. Dat stále přibývá a s tím se sice rozšiřují i možnosti jejich využití, ne vždy ale jdou ruku v ruce se znalostí toho, jak na to.

Infografika od marketingové platformy Monetate mluví jasně – 90 procent světových dat bylo vytvořeno během posledních dvou let. Jaké důvody k tomu vedly? Podstatným faktorem je nebývalý rozmach sociálních sítí, z nichž hned několik má uživatelské základny v řádu stovek milionů uživatelů a mnoho pravidelně vytvářeného obsahu. Stále větší část jejich uživatelů navíc chodí na internet mobilně (není se co divit, aktivních je 6 miliard telefonů), což data dále komplikuje.

Mnoho dat má pro firmy jasnou výhodu – pokud dokáží nejprve sebrat ty data, která pro ně hrají roli, a následně je zanalyzovat a získat z nich důležité informace, mohou na tomto základě dělat mnohem lepší rozhodnutí než dříve. Podobnou strategii zvolil při posledních amerických volbách například prezident Obama, kterému se díky jeho armádě datových specialistů povedlo v rámci kampaně vybrat od podporovatelů rekordní částky.

Jenomže schopnost analyzovat a správně třídit tak ohromné balíky dat nepadá z nebe a i velké firmy si s tzv. velkými daty (z angl. Big Data) stále příliš neví rady. Třetina obchodníků vůbec neví, jak velké množství dat mají uloženo, další třetina jich má dokonce více než 50 terabytů. A i s těmi daty, která mají, mají společnosti, v případě infografiky maloobchodníci, řadu problémů. Více k tématu v datech od Monetate:

Infografika: Maloobchodníci a Velká data

Via VB

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook monitoruje, co si uživatelé píší na chatu

Pokud si myslíte, že chat na Facebooku je zcela soukromou záležitostí, a že k jeho obsahu se nemůže nikdo dostat, tak pro vás máme špatnou zprávu. To, co si uživatelé píší, monitoruje pomocí kombinace automatických algoritmů a speciálně vyškolených pracovníků přímo sama sociální síť.