I Yahoo bude ignorovat Do Not Track v Internet Exploreru 10

Microsoft se svým rozhodnutím zapnout uživatelům v novém prohlížeči Internet Explorer 10 plošně funkci Do Not Track sklízí bouři nevole. Že toto nastavení bude ignorovat ohlásila nyní společnost Yahoo, prozatím největší obsahová síť, která se proti výrobci Windows otevřeně postavila.

Do Not Track je projekt Mozilly z minulého roku, který má zajistit, aby uživatelé, kteří si nepřejí být sledováni stránkami a nechtějí, aby byla zaznamenávána jejich aktivita, měli své soukromí. K projektu se sice přidaly kromě Firefoxu i další prohlížeče, nenabral ale příliš popularity mezi inzerenty a obsahovými stránkami, které reklama živí.

Nejvíc oleje do ohně přililo rozhodnutí Microsoftu, který v novém Internet Exploreru 10 přednastavil aktivní Do Not Track pro všechny. Microsoft se obhajuje tím, že podle jeho zjištění si 75 procent jeho evropských a amerických uživatelů automatické zapnutí funkce žádalo. Inzerenti ale namítají, že to odporuje podmínce vlastní volby uživatele, kterou si standard Do Not Track sám stanovil.

Rozhodnutí Microsoftu si již vyžádalo první reakce. V první polovině října vyzvala obsahové weby DAA, Digital Advertising Alliance, aby záhlaví Do Not Track při komunikaci s uživatelovým prohlížečem ignorovaly. DAA se přitom neomezila jen na Internet Explorer 10, z jejího vyjádření vyplývá výzva k ignorování záhlaví i u prohlížečů, které Do Not Track uživatelům nabízí jako pouhý opt-in, tedy funkci, kterou si musí zaktivovat sami. Během minulého týdne se pak do skupiny rebelů přidalo Yahoo, které se nechalo slyšet, že u Internet Exploreru 10 nebude automaticky nastavený Do Not Track brát v úvahu.

Zástupci Yahoo se již v minulosti vyjádřili, že budou nový standard podporovat, aktuální rozhodnutí proto podle všeho směřuje jen k Internet Exploreru 10 a u ostatních prohlížečů by měl být Do Not Track respektován. Rizikem ovšem je to, že Yahoo bude ignorovat nový standard i u těch uživatelů Internet Exploreru 10, kteří by si jej nastavili i samostatně.

Via WM

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Kdy posílat e-maily, aby je adresát otevřel

Že vámi odeslaný e-mail skutečně svého adresáta zastihne a on si jej přečte, to vám samozřejmě ve všech případech nikdo nezaručí. Infografika od společnosti GetResponse vám ale může pomoci odhalit strategie, které vaši šanci zvýší. Týká se samozřejmě především e-mailového marketingu, firemní komunikace a podobně.
Přečtěte si více

Ano, sex v reklamě zaujme. Jenže neprodává a škodí efektivitě. Dokážete udržet pozornost u tohoto článku?

Člověk má zkrátka omezenou kapacitu. Pořekadlo o tom, že krev je buď v mozku, nebo v úplně jiné části těla, teď potvrdila nová studie vědců. Ti zkoumali choutky při pozorování reklam více než 8 500 lidí a dospěli k závěru, že násilí a sex reklamám nepomáhají. Co víc, často naopak poškodily efektivitu kampaní.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Wake the f**k up!

Objevování výjimečnosti ve zdánlivě obyčejných věcech je jednou ze základních disciplín marketingu. A že se to tentokrát povedlo. Facebook je výjimečný, Guinness je výjimečný, Obamova předvolební kampaň je výjimečná a nakonec i malá švýcarská vesnička jako je Obermutten může být výjimečná.