I cizí soudy melou pomalu: Razie u Kima DotComa nebyla protizákonná

Novozélandský soud rozhodl o tom, že razie, kterou provedly americké úřady na rezidenci internetového punkáče Kima Dotcoma byla legální. Obvinění tak trvá a přiblížilo se i možné vydání do Spojených států.

Soudu se ale nelíbilo, jak si američtí agenti počínali na místě. Respektive protestoval proti tomu, že si kopírovali všechny informace z počítačů a pevných disků. Dotcom je v Americe obviněný za způsobení půlmiliardové škody filmovým a nahrávacím společnostem. Sám Dotcom svou obhajobu soustředí na to, že autorská práva porušovali lidé, kteří nahrávali pirátské soubory na jeho Megaupload. 

Kimovo impérium bylo zavřeno, ale on sám čile podniká dál. Nedávno nahrál vlastní hudební album a spolu s ním rozjel i hudební  server Baboom. Hudebníkům chce Dotcom poskytovat prostor pro prezentaci a zároveň  pro prodej, pronájem nebo jenom stažení hudby. Princip je jinak stejný jako u Spotify – zdarma verze s reklamou, placená verze bez reklamy.

 

via BBC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

LeadsCon: Kam se ubírá lead generation marketing

Uprostřed léta se v New Yorku konal 6. ročník největší konference o lead generation marketingu. LeadsCon se pořádá dokonce dvakrát ročně, v zimě ve Vegas a v létě právě v New Yorku, a dává možnost seznámit se se žhavými novinkami. Pavel Čurda a David Nevečeřal pro Tyinternety sepsali své postřehy.