Hry od EA přejdou na Credits, Facebook chystá herní portál

Po největším hráči Zynga přešel i další velký developer sociálních her Electronic Arts na exkluzivní využívání Facebook Credits. Facebook slaví, po zhruba půlroce vyjednávání dotáhl svoje snažení do vítězného konce.

Většina největších developerů se totiž již upsala k tomu, že budou kredity po dobu pěti let používat jako exkluzivní způsob placení ve svých hrách. Z celé top trojky již Facebooku chybělo právě jen EA, když Playdom i Zynga dohodu uzavřeli během předchozích měsíců. Mezi dalšími, kdo s největší sociální síti uzavřeli podobné kontrakty, figuruje RockYou či CrowdStar.

V oblasti sociálních her se ale velmi pravděpodobně blíží ještě jedna další událost, dokonce mnohem významější. Ačkoliv během září Facebook spustil novou podobu ovládacího panelu pro hry, nyní prý společnost plánuje spustit pro ně speciální portál, který by uživatelům usnadnil “objevovat a znovuobjevovat sociální hry”. Zprávu přinesl blog TechCrunch a zda je pravdivá bychom se měli dozvědět nejpozději v řádu několika málo týdnů.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

ShopRoku 2012: Zákazníci zvolili nejkvalitnější e-shopy

Internetový srovnávač Heureka.cz vyhlásil vítěze letošního ročníku prestižní soutěže ShopRoku 2012. Přes 1,8 milionu vyplněných dotazníků spokojenosti rozhodlo o tom, které e-shopy jsou ty nejkvalitnější. Vítězem Ceny popularity a tím pádem nejoblíbenějším e-shopem se stal potřetí za sebou internetový obchod Parfums.cz. Nakupující v e-shopech nejčastěji ocenili nízkou cenu, rychlé dodání a možnost osobního odběru.
Přečtěte si více

Hledáte náhradu za Google Reader? A co takhle Star Wars čtečka?

Pokud bychom sestavovali seznam nejčastěji parodovaných filmových scén, úvodní titulky z Hvězdných válek bychom rozhodně museli umístit na čelní místa. Došlo na ně i v rámci stále živé debaty o konci Google Readeru a nutnosti výběru z řad jeho náhradníků - spíš než plnohodnotnou náhradu ale v tomto případě čekejte jen trochu té víkendové zábavy.