Hřbitov produktů a služeb, které Google zabil

Znáte Killed by Google? Jde vlastně o jakýsi online hřbitov aplikací a služeb, které Google pohřbil. Minimalisticky pojatý web krásně a přehledně ukazuje, co všechno v posledních letech Google zařízl.

Google je technologický gigant, který chrlí velké množství produktů a služeb. Některé patří mezi revoluční počiny, bez kterých si nedokážeme představit svůj každodenní život. Jiné se neuchytily a skončily v propadlišti dějin, aniž by je kdokoliv postrádal. Existují také projekty, které Google doslova pohřbil zaživa (viz Hudba Google Play). Řadu produktů Google nahradil jiným řešením (někdy ne úplně lepším), v dalších případech se rozhodl vydat jiným směrem.

Cody Ogden, autor projektu, mapuje historii zabitých produktů Googlu za posledních 14 let a v současné době opečovává více než 200 „hrobů“. Jeho iniciativy a záslužné práce si všimli i v Googlu, kde se rozhodli, že by se jim takový šikovný hrobník vlastně hodil. Cody se samozřejmě na Twitteru pochlubil svým fanouškům, že dostal nabídku ke spolupráci, ale pravděpodobně z toho nic nevzešlo.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

10 nejzajímavějších projektů ze shortlistu IEA, část druhá

Včera jsme vám spolu s první pěticí projektů, které nás zaujaly na shortlistu Internet Effectiveness Awards, slíbili, že dnes vám představíme pětici druhou. Protože sliby se mají plnit, přinášíme vám nyní druhou část z naší desítky nejzajímavějších projektů. A už dnes večer se dozvíme, zda si některý z našich oblíbenců odnese i nějakou tu cenu.