Hřbitov produktů a služeb, které Google zabil

Znáte Killed by Google? Jde vlastně o jakýsi online hřbitov aplikací a služeb, které Google pohřbil. Minimalisticky pojatý web krásně a přehledně ukazuje, co všechno v posledních letech Google zařízl.

Google je technologický gigant, který chrlí velké množství produktů a služeb. Některé patří mezi revoluční počiny, bez kterých si nedokážeme představit svůj každodenní život. Jiné se neuchytily a skončily v propadlišti dějin, aniž by je kdokoliv postrádal. Existují také projekty, které Google doslova pohřbil zaživa (viz Hudba Google Play). Řadu produktů Google nahradil jiným řešením (někdy ne úplně lepším), v dalších případech se rozhodl vydat jiným směrem.

Cody Ogden, autor projektu, mapuje historii zabitých produktů Googlu za posledních 14 let a v současné době opečovává více než 200 „hrobů“. Jeho iniciativy a záslužné práce si všimli i v Googlu, kde se rozhodli, že by se jim takový šikovný hrobník vlastně hodil. Cody se samozřejmě na Twitteru pochlubil svým fanouškům, že dostal nabídku ke spolupráci, ale pravděpodobně z toho nic nevzešlo.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Soutěž WebTop100 si získal Vodafone

Nejlepší firemní web má Vodafone. Získal ocenění v soutěži WebTop100, která včera vyhlásila vítěze v celkem 11 oborových žebříčcích, 8 soutěžních kategoriích a 5 speciálních žebříčcích. Podívejte se pro inspiraci na kompletní výsledky, na čem Vodafone na webu ještě pracuje, nebo třeba i na oceněnou e-mailovou kampaň.