Hřbitov produktů a služeb, které Google zabil

Znáte Killed by Google? Jde vlastně o jakýsi online hřbitov aplikací a služeb, které Google pohřbil. Minimalisticky pojatý web krásně a přehledně ukazuje, co všechno v posledních letech Google zařízl.

Google je technologický gigant, který chrlí velké množství produktů a služeb. Některé patří mezi revoluční počiny, bez kterých si nedokážeme představit svůj každodenní život. Jiné se neuchytily a skončily v propadlišti dějin, aniž by je kdokoliv postrádal. Existují také projekty, které Google doslova pohřbil zaživa (viz Hudba Google Play). Řadu produktů Google nahradil jiným řešením (někdy ne úplně lepším), v dalších případech se rozhodl vydat jiným směrem.

Cody Ogden, autor projektu, mapuje historii zabitých produktů Googlu za posledních 14 let a v současné době opečovává více než 200 „hrobů“. Jeho iniciativy a záslužné práce si všimli i v Googlu, kde se rozhodli, že by se jim takový šikovný hrobník vlastně hodil. Cody se samozřejmě na Twitteru pochlubil svým fanouškům, že dostal nabídku ke spolupráci, ale pravděpodobně z toho nic nevzešlo.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Vzhůru k lepším zítřkům

Je konec roku a přežili jsme konec světa, tak se vykašlete na trapná předsevzetí a prostě si udělejte radost. Třeba s alkoholem a hezkýma holkama, s rychlými auty, epickým rapovým soubojem nebo třeba klasicky - zábavnými historkami z natáčení. To vše a ještě víc najdete v našem posledním letošním přehledu virálů.