Homepage Google nyní upozorní na narozeniny přátel

Blahopřát si nyní budete moci nejen na Facebooku, ale i na Googlu, a to přímo z vyhledávání. Pokud používáte Google+ a někdo z vašich kruhů zrovna slaví narozeniny, Google vás na tuto skutečnost nyní upozorní.

Upozornění se prozatím bude zobrazovat jen uživatelům na Google.com, kteří mají jazyk nastavený na angličtinu. Další jazyky a jiné domény přibudou časem s tím, jak bude společnost novinku postupně zprovozňovat. Upozornění se také nebude zobrazovat všem. Stejně jako vaše narozeniny uvidí jen ti uživatelé, pro které je jejich datum viditelné podle vašeho nastavení soukromí, i vy uvidíte upozornění jen tehdy, pokud se dotyčný rozhodl s vámi svoje výročí sdílet.

Upozornění na narozeniny kontaktů z Google+

Google tímto krokem svoje služby dále socializuje a upozorněním na narozeniny přátel se přibližuje Facebooku, na kterém se v den narozenin uživatelů strhává pravá smršť blahopřání i mezi lidmi, kteří se často jinak vůbec nevídají. Z vyjádření Irene Chung není zcela jasné, zda se upozornění na narozeniny bude zobrazovat pouze na domovské stránce, nebo i na stránce výsledků a jiných stránkách, které využívají černou lištu s odkazy na Google+ a další služby. Vyjádření specifikuje pouze doménu Google.com.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

V Bio Oko poběží celodenní přenos konference TED

Pražské Bio Oko ve spolupráci s TEDxPrague přenese živě konferenci TEDGlobal 2012 z Edinburghu. Celodenní živý přenos se uskuteční 27. června a bude pro diváky zdarma. Poddejte se "myšlenkám, které stojí za to šířit", tentokrát s leitmotivem radikální otevřenosti.
Přečtěte si více

Slevomat a Zapakatel: rozchod po italsku. Veřejný a hlučný

Přestřelka prostřednictvím e-mailových schránek klientů a novinářů mezi největšími slevovými servery Slevomat a Zapakatel pokračuje. Oslava prvního výročí od spojení obou společností se nekoná a naopak to vypadá na ošklivý rozvod, který navíc začíná být osobní. Svoje stanoviska postupně rozeslali šéfové obou firem.