Grafika: Komu vlastně patří Facebook?

Přemýšleli jste někdy nad tím, kdo je majitelem Facebooku, jak velká část patří jeho zaměstnancům a jak velký podíl drží jeho otec Mark Zuckerberg? Podivejte se, kdo všechno na jeho úspěchu zbohatne a jakým dílem.

Přestože se toho poslední dobou spoustu napsalo o obří investici Goldman Sachs do Facebooku, při pohledu na majetkové podíly v největší sociální síti je zřejmé, že jde stále jen o kapku v moři. Největší část společnosti, necelou třetinu, stále kontrolují její zaměstnanci a další čtvrtina patří Marku Zuckerbergovi. Tím to ale zdaleka nekončí…

Novou zprávou je navíc to, že se společnost Goldman Sachs rozhodla omezit možnost nakupovat jejím prostřednictvím akcie Facebooku pouze pro klienty mimo Spojené státy. Důvodem je údajně přílišný zájem (a nelibost) amerického regulátora, jehož příčinou je podle firmy přehnaný zájem médií. Goldman Sachs tak raději chce předejít případným tahanicím. Alespoň se tak částečně řeší i problém s převisem poptávky – zatímco společnost celkem proinvestuje 1,5 miliardy dolarů, nedočkaví zájemci už se přihlásili o akcie Facebooku za 7 miliard.

Via LearnVest

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Heureka zve na první ročník akce ShopRoku Meeting 2012

Ve čtvrtek 13. září se koná první ročník konference ShopRoku Meeting. Protože se nejedná o klasickou konferenci, ale o sérii interaktivních seminářů, uskuteční se v netradičních prostorách Staré čistírny odpadních vod v Praze 6 - Bubenči. Bude zde probíhat série rotujících workshopů na témata z e-commerce, platebních metod, uživatelské testování a dalších.
Přečtěte si více

Internetové svobody meziročně globálně poklesly, nejsvobodnější je Island

Svoboda na internetu podle organizace Freedom House za poslední rok mírně poklesla. To sice není dobrá zpráva, pozitivní ale je, že aktivisté díky narůstajícím zkušenostem jsou efektivnější v boji proti opatřením, která svobodu internetu ohrožují. Nejsvobodnějším zemím kraluje Evropa, s Islandem, Estonskem a Německem na předních příčkách.