Grafika: Budoucnost lidstva podle Googlu

Pokud vás zajímá, co nás čeká za rok, za pět let nebo v příštím století, není nic jednoduššího, než se zeptat Googlu. Přesně takhle postupovali tvůrci komixu XKCD, kteří vytvořili mapu klíčových událostí do roku 2101.

Určitě vás potěší třeba to, že ani apokalypsa, ke které dojde v roce 2012, nezabrání společnosti Gillette vyvinout v roce 2100 holicí strojek s celkem 14 břity pro opravdu nejhladší oholení. Kromě toho se můžete těšit na dokončení HTML 5 v roce 2022, návrat Ježíše na Zem o rok později nebo únik atmosféry do vesmíru v roce 2051 (o to pozoruhodnější jsou úspěchy v oblasti holení půl století poté).

Pro zobrazení celé grafiky stačí kliknout na následující obrázek:

Via GS

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zakladatelé Googlu, Facebooku financují novou cenu pro vědce zachraňující životy

"Léčit nemoci by mělo mít větší cenu než touchdown," vyjádřil se k příležitosti prvního udělování nových cen pro vědce Breakthrough Prize zakladatel Googlu Sergey Brin. Cílem projektu, který kromě Brina financují i Zuckerberg a Milner, je mimo jiné zajistit, aby ti nejlepší z nejlepších, kteří se věnují vědě zachraňující lidské životy a přicházejí s přelomovými objevy, nezůstali zkrátka ani finančně a byli zviditelněni jako hrdinové.
Přečtěte si více

Google: podle českých studentů nejatraktivnější zaměstnavatel

Čeští studenti nechtějí nikam jinam než do Googlu. Nezáleží přitom až tolik na oboru jejich studia. Internetový gigant je mezi nimi podle aktuálně zveřejněného výsledku průzkumu Czech Republic's Most Attractive Employers 2015 tím nejžádanějším zaměstnavatelem. Firma zvítězila u studentů IT oborů i ekonomických škol, u dalších dvou kategorií si Google připsal čtvrté místo.