Google zveřejnil technické detaily brýlí Glass a aplikaci MyGlass

Pro fanoušky augmentovaných brýlí od Googlu je dnes dobrý den. Už totiž vědí, že fotky budou mít 5 megapixelů, video zvládne 720p a k dispozici bude 12 GB využitelné paměti. Do svých telefonů také mohou stahovat novou aplikaci a prozkoumat nový web.

Specifikaci svých brýlí Google ve strohé podobě zveřejnil na stránce pro technickou podporu. Kvalita displeje má odpovídat 25palcové obrazovce s vysokým rozlišením pozorované ze vzdálenosti osmi stop (asi 2,5 metru). Kromě již zmíněných údajů budou brýle nabízet dvě základní velikosti schopné přizpůsobit se jakémukoliv obličeji, Wifi a Bluetooth, výdrž baterie přibližně na jeden den (při zátěži jakou jsou třeba časté Hangouts i méně) a nabíjení přes Micro USB.

Současně se v obchodě Google Play objevila také doprovodná aplikace MyGlass. Ta pro brýle zajišťuje veškeré služby spojené s určováním polohy a zpracovává také SMS zprávy. Bez propojení s aplikací tedy tyto funkce nebude možné využívat. Potřeba je telefon s Androidem 4.0.3 nebo vyšším a bohužel zatím není ke stažení ve všech zemích (ale ona se nějaká cestička vždycky najde).

Kromě toho je na webu k dispozici také stránka pro nastavení brýlí glass.google.com/setup, která uživatele provádí prvními kroky nutnými pro jejich úspěšné používání. Nic už vám tedy nebrání začít si představovat, jaké to bude, až to bude…

Via AP

Total
0
Shares
Další články