Google zase nakupuje v Izraeli – tentokrát si vybral bezpečnostní SlickLogin

Google si vyhlídl začínající projekt z jedné z nejúspěšnějších mimoamerických startupových líhní. V Izraeli už si pořídil Waze a teď rodinu největší internetové firmy rozšiřuje SlickLogin.

Tři zakladatelé se zkušenostmi z bezpečnostních složek dali dohromady projekt SlickLogin. Podle všeho mají za sebou službu v jednotce 8200, která se v izraelské armádě specializuje na cyberbezpečnost. Právě z této jednotky už vzešlo plno izraelských startupů.

SlickLogin vyvíjí alternativní způsob logování na webu pomocí chytrých telefonů. Přihlášení pomocí jejich modelu probíhá v několika fázích. Uživatel navštíví stránku, na kterou se chcete přihlásit, zmáčkne tlačítko pro přihlášení a počítač se spáruje s telefonem pomocí unikátního neslyšitelného zvuku. Pokud servery na obou stranách potvrdí identitu, přihlášení je hotové.

Po necelém roce fungování se o nich doslechli za mořem a už je z nich součást Googlu. Nejsou to žádní zelenáči a představili se i na loňském záříjovém Techcrunch Disrupt.

Parta ze SlickLoginu se připojí do israelského vývojářského centra americké firmy. Zapojí se do skupiny, která se zabezpečení už věnuje delší dobu. Google už má ve Svaté zemi víc než 450 vyvojářů. Loni totiž vyfoukl před nosem Applu i Facebooku komunitní navigaci Waze. Ale nebylo to zadarmo, Waze vyšlo Larryho Page na 1,3 miliardy dolarů.

slick login

Google se ale  utrácet nebojí. Jen letos v lednu už vysolil 3,2 miliardy za výrobce chytrých termostatů a požárních hlásičů Nest. A to nebylo všechno. Rozrůstání internetového kolosu do dalších oblastí totiž pokračuje a hned po koupi Nestu nasypala firma ještě 75 milionů dolarů do větrných elektráren v Texasu.

Co ještě můžeme čekat letos od Google shrnuje následující prezentace.

Total
0
Shares
Další články