Google Wave nekončí, přichází “Wave in a Box”

Přestože Google před nedávnem upustil od projektu Google Wave, projekt ještě tak úplně nekončí. Do konce roku chce společnost pustit do světa další část kódu, která by z Google Wave měla udělat kompletně otevřenou platformu vydanou napospas soukromým developerům pro další rozvoj.

Wave in a Box, jak se nová podoba Google Wave zatím pracovně jmenuje, nebude prý mít všechny funkce současné Gmailové aplikace, bude ale podporovat vláknové konverzace a import dat z wave.google.com.

“Od začátku bylo naším cílem, aby Google Wave protokol podporoval zcela novou generaci komunikačních a kooperačních nástrojů,” píše na blogu k nové podobě služby Alex North. “I když Wave in a Box bude plně funkční aplikace, budoucnost Google Wave bude dána vaší prací (developerů, pozn. redakce),” dodává.

Pro více technických informací o plánované podobě Wave navštivte blog Googlu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pohled do budoucnosti srovnávačů cen

Pro fungování e-shopů tak, aby vydělávaly, jsou velmi důležité srovnávače cen. Důvod? Přinášejí velký počet nakupujících a jsou významným zdrojem tvorby obratu. Jak to s nimi dopadne a jak zbožové srovnávače vlastními silami deformují trh? Odpovědi přinášíme v příspěvku Davida Bauckmanna, technického ředitele Effectix.com.