Google Wallet překročí hranice USA, chystá se do Londýna

Po zaříjovém startu Google Wallet ve Spojených státech se Google chystá službu začít zprovozňovat i jinde po světě. První zastávkou a vstupenkou do Evropy má být Londýn.

Podle francouzského Les Echos by se mobilní NFC platby v podání Googlu měly v Londýně objevit ještě během prvního čtvrtletí příštího roku, plně funkční a připravené k ostrému provozu pak rozhodně mají být ke konci července, kdy v hlavním městě Velké Británie začínají letní olympijské hry.

Že ke spuštění mimo Spojené státy bylo vybráno zrovna místo konání letních olympijských her rozhodně není náhoda, Googlu by se tím v případě úspěchu povedlo službu pro mobilní platby významným způsobem zviditelnit. Společnost je podle zpráv nyní uprostřed jednání s některými místními bankami, distributory a maloobchodními řetězci.

V Americe mezitím jeden z předních telekomunikačních operátorů Verizon odmítnul (s výhradou ohrožení soukromí uživatelů) aplikaci Google Wallet zařadit na telefon Galaxy Nexus. Ten by se měl na pultech obchodů objevit každým dnem.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google Art Project obsahuje 2000 nových děl, celkem už přes 40 tisíc

Projekt Google Art započal v roce 2011 jako aktivita několika zaměstnanců Googlu, s jejichž pomocí se na web měla dostat zajímavá umělecká díla z celého světa. Nyní oznámil další přírůstky pocházející ze všech koutů světa a časových období, od paleolitického Španělska a starověké Číny až po současné brazilské pouliční umění.