Google ukončuje další služby a některé blogy

Dlouhodobá čistka napříč Googlem pokračuje. Společnost ukončuje několik dalších služeb, především poměrně málo známých, a tentokrát se Google zároveň rozhodl omezit i celkově poměrně vysoký počet svých korporátních blogů.

Google v současnosti má víc než 150 různých blogů o nejrůznějších tématech a v různých jazycích. Některé z nich ale společnost příliš nevyužívá, a tak se v rámci letního úklidu (letos již druhého) rozhodla některé nejméně používané blogy zrušit. Informace se místo toho budou objevovat na tematicky příbuzných a populárnějších blozích.

Kromě blogů končí také tři další služby. První z nich jsou Google Apps for Teams, doplněk Google Apps, který Google představil v roce 2008, ale prý se ukázal “ne až tak užitečný, jak jsme si původně mysleli”. Účty budou v září převedeny na osobní Google účty.

Druhou službou, která pomůže Google zeštíhlit, je Google Listen, služba na vyhledávání a přehrávání podcastů. Podcasty bude možné nadále přehrávat, od listopadu již je ale nepůjde vyhledávat. Potřeba existence této služby podle Googlu odpadla s představením obchodu Google Play, kde lze nalézt dostatek aplikací uspokojujících stejné potřeby jako Google Listen.

V souvislosti s Google Apps končí také Google Video for Business. Tato aplikace byla určena k hostování videa pro účely interní komunikace v rámci Google Apps for Business a Google Apps for Education. Videa Google nyní zdarma převede do Google Drive, kde uživatelé mají podobné možnosti jako v Google Video for Business. Takto převedená videa nebudou započítávána do datového limitu služby Drive.

Všechny změny se již projevily na stránce Google Graveyard na Pinterestu, která úmrtí každé služby od Googlu zaznamenává.

Via Google

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Říkáme ne sexismu!

Děs, hrůza, zděšení, pohoršení! Reklama na Roxy degraduje úspěšnou sportovkyni na prachobyčejný sexuální symbol a sbírá stovky tisíc zhlédnutí! Překvapující! Odsouzeníhodné! My říkáme jednoznačné NE používání krásných žen k prodeji čehokoliv. Kdyby se to snad dozvěděli i ostatní zadavatelé, mohl by se z toho stát nebezpečný precedent!
Přečtěte si více

Můj trip do Valley a lean startup jako návrat zdravého rozumu

Na konci minulého roku jsem poprvé navštívil USA. Konkrétně jsem letěl do San Franciska na dvě konference a jeden workshop, abych načerpal inspiraci pro konferenci WebExpo Prague, jíž jsem zakladatelem. Rád bych vám popsal, co jsem si ze své cesty odnesl - pár postřehů ohledně startupových trendů a také několik nahlédnutí do mentality Američanů.
Přečtěte si více

Android Pay dá šanci placení mobilem. Snad i v Česku

Jednou z novinek, kterou Google představil na své vývojářské konferenci I/O, je i služba pro mobilní platby Android Pay. Podobně jako konkurenční Apple Pay má novinka výrazně rozšířit možnosti placení chytrými telefony. Na rozdíl od Apple Pay si však placení Androidem snad brzy užijí i čeští uživatelé.