Google ukončuje další služby a některé blogy

Dlouhodobá čistka napříč Googlem pokračuje. Společnost ukončuje několik dalších služeb, především poměrně málo známých, a tentokrát se Google zároveň rozhodl omezit i celkově poměrně vysoký počet svých korporátních blogů.

Google v současnosti má víc než 150 různých blogů o nejrůznějších tématech a v různých jazycích. Některé z nich ale společnost příliš nevyužívá, a tak se v rámci letního úklidu (letos již druhého) rozhodla některé nejméně používané blogy zrušit. Informace se místo toho budou objevovat na tematicky příbuzných a populárnějších blozích.

Kromě blogů končí také tři další služby. První z nich jsou Google Apps for Teams, doplněk Google Apps, který Google představil v roce 2008, ale prý se ukázal “ne až tak užitečný, jak jsme si původně mysleli”. Účty budou v září převedeny na osobní Google účty.

Druhou službou, která pomůže Google zeštíhlit, je Google Listen, služba na vyhledávání a přehrávání podcastů. Podcasty bude možné nadále přehrávat, od listopadu již je ale nepůjde vyhledávat. Potřeba existence této služby podle Googlu odpadla s představením obchodu Google Play, kde lze nalézt dostatek aplikací uspokojujících stejné potřeby jako Google Listen.

V souvislosti s Google Apps končí také Google Video for Business. Tato aplikace byla určena k hostování videa pro účely interní komunikace v rámci Google Apps for Business a Google Apps for Education. Videa Google nyní zdarma převede do Google Drive, kde uživatelé mají podobné možnosti jako v Google Video for Business. Takto převedená videa nebudou započítávána do datového limitu služby Drive.

Všechny změny se již projevily na stránce Google Graveyard na Pinterestu, která úmrtí každé služby od Googlu zaznamenává.

Via Google

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak vidí e-shopy rok 2015?

Společnost Acomware připravila průzkum, který proběhl začátkem ledna a celkem se ho zúčastnilo 193 českých e-shopů. Jeho výsledky napovídají, že také v letošním roce je nálada na českém e-commerce trhu velmi pozitivní. Rok 2015 vidí optimisticky téměř všichni prodejci – 90% jich očekává růst, 7% stagnaci a pouhá 3% si myslí, že jejich obrat poklesne.
Přečtěte si více

Top virály týdne: Polonahý Beckham a šílenci z Old Spice, GoDaddy i Taxíku

Ozvěny Super Bowlu nám vydají na obsah ještě asi na pár týdnů. Kromě bizarních spotů na Old Spice a GoDaddy, nebo zábavného Samsungu, se objevují ale i věci mimo Super Bowl. Jako třeba polonahý David Beckham, kterého si pro H&M odrežíroval Guy Ritchie. Pozadu nezaostává ani český Youtube - tentokrát s povedeným dílem veřejnoprávního Taxíku.