Google TV míří i do Evropy

Google TV sice prozatím v USA žádnou velkou díru do světa neudělala, i tak se ale již chystá do Evropy.

Spuštění služby v Evropě během příštího roku slíbil obecenstvu MediaGuardian Edinburgh Internatinal TV Festivalu sám Eric Schmidt během své řeči. Podle Reuters Schmidt všechny přítomné na jednom z největších televizních festivalů světa ujišťoval takto:

“Naším cílem je podpořit tvůrce obsahu poskytnutím otevřené platformy pro vznik televize nové generace, stejně, jako Android je otevřenou platformou pro vznik nové generace mobilních služeb. Očekáváme spuštění Google TV v Evropě počátkem příštího roku a Spojené království bude samozřejmě jednou z našich priorit.”

Google TV je softwarovou platformou, která klasickou televizi kombinuje s webovým rozhraním, takže uživatel má přístup i k webovým aplikacím a prohlížení internetu. Dalšími možnostmi Google TV je ovládat televizi pomocí chytrého telefonu či vytvořit si startovní obrazovku se spuštěcími ikonami pro nejpoužívanější aplikace a televizní kanály. V Americe se Google TV nedočkala větší uživatelské základny hlavně proto, že někteří hlavní majitelé vysílacích práv Google blokují. Uživatel Google TV se tak nedostane k řadě televizních kanálů.

Via cnet

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co chtějí děti k Vánocům? Ještě víc hraček od Applu

Kdo nejvíc miluje Apple? Zjevně to jsou americké děti od šesti do dvanácti let. Jako každý rok, i letos se společnost Nielsen podívala na to, co by si malí Američané přáli pod stromeček, a produkty s nakousnutým jablkem opět dopadly lépe než kdy dřív - obsadily hned čtyři místa z prvních pěti. Přitom u mladých od třinácti let výš už poměr sil vypadá podstatně jinak.