Google Street View zavádí cestování v čase

Na mnoha místech světa projely automobily Google Street Views ne jednou či dvakrát, ale skutečně mnohokrát. Google se toho rozhodl využít s novinkou, díky níž si virtuální cestovatelé mohou prohlížet nejen nejnovější fotografie, ale úplně všechny, které kdy společnost pořídila.

Ve Spojených státech přišel Google se Street View už v roce 2007 a některými výraznými místy jeho automobily od té doby projížděly i několikrát každý rok. Za tu dobu společnost pořídila mnoho fotografií všech míst, která pravidelně fotí. Nyní se Google rozhodl, že staré fotky využije lépe, než je smazat a navždy o ně přijít.

Namísto toho je umístil na Street View, kde si je nyní může každý návštěvník prohlédnout. Slouží k tomu ikonka hodin v levé horní straně obrazovky na všech stránkách Street View. Po kliknutí na ni si lze zvolit rok, v němž si pořízené fotografie daného místa přejete vidět. Ikonka se ale samozřejmě zobrazí jenom tam, kde má Google k dispozici několik verzí fotografií daného místa.

Novinka je dostupná globálně, společnost ji spustila během včerejška. Inspirací pro ni se staly události ve Fukušimě a na okolním tsunami poničeném pobřěží Japonska před třemi lety. Tehdy se Google rozhodl uspořádat výstavu fotografií před a po této přírodní katastrofě. Od toho byl už jen krůček k nápadu zpřístupnit staré fotky u míst po celém světě.

interstate90_colorado

nyc_freedom_tower_01

Total
0
Shares
Další články