Google nasnímal vyřazenou bojovou ponorku pro Street View

Ponorka HMS Ocelot má za sebou třicetiletou službu v britském Královském námořnictvu. Do důchodu sice šla již v roce 1991, po více než dvaceti letech se jí ale dostalo dalšího ocenění. Stala se první ponorkou kompletně nafocenou pro mapovací službu Google Street View.

HMS Ocelot je v současnosti součástí historického přístavu v britském Chathamu, kde si ji od roku 1992 mohou prohlížet turisté. Ponorka byla vyrobena na počátku šedesátých let právě zde, v Chathamu, a stala se poslední britskou ponorkou místní výroby (po ní zde byly vyrobeny ještě tři kanadské).

Ze služby HMS Ocelot námořnictvo propustilo po třiceti letech, v roce 1991. Ocelot tak byl funkční součástí britské flotily po dobu vůbec nejžhavějšího období studené války v šedesátých letech, až do jejího konce na přelomu osmdesátých a devadesátých let.

ocelot

Kromě turistů, kteří Chatham navštíví osobně, si vnitřek ponorky může nyní prohlédnout každý s přístupem k internetu. Google ji totiž nechal nafotit a přidal ji do své světově známé sbírky fotografií Google Street View.

V té již z dřívějška jsou kromě ulic měst a menších obcí nezanedbatelné části světa k nalezení také mrakodrapy, nejvyšší hory a další zajímavosti jak přírodního, tak i antropogenního původu. HMS Ocelot je vůbec první ponorkou, která se v Google Street View objevila.

Vnitřek ponorky obsahuje celou řadu zajímavostí. Kromě dieselových motorů si lze prohlédnout také torpédové komory, kapitánský můstek, ubytovací kóje posádky a další vybavení. A nafoceny jsou i některé zajímavosti, které by asi v historické ponorce čekal jen málokdo. Dokážete najít plech s pečivem čerstvě připraveným k pečení?

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Blog: Postřehy z Game Developers Conference

Tyto poznámky berte jako takový neuspořádaný sled inspirativních myšlenek, postřehů a útržkovitých zápisků (které jsem si samozřejmě nedělal tak často, jak jsem zamýšlel) ze světově největší akce pro herní vývojáře. Game Developers Conference se po celý uplynulý týden konala v technologické Mekce - San Franciscu.
Přečtěte si více

Inspirace dne: Ultimátní SEO reklama

SEO z našeho skromného pohledu nepatří do kategorie online reklamy. Optimalizaci výsledků vyhledávání bychom přirovnali asi spíš k optimalizaci konverzního funnelu (ale teď nám nejde o flame). Každopádně, i s výsledky vyhledávání se dá hrát tak, že vznikají zajímavé reklamní věci. Jako například u kreativní manipulace výsledků v Google Image Search pro Volkswagen.