Google spustil telefonování přes Gmail

Google včera spustil telefonování přes Gmail pro uživatele z USA. Volání do Spojených států a Kanady je zdarma, do řady dalších zemí je za 2 centy na minutu.

Na Gmailu fungoval již od roku 2008 video a voice chat, který umožňoval volat dalším uživatelům. Nevýhodou bylo, že museli sedět u svého počítače a mít otevřený Gmail. S novou, včera spuštěnou funkcí, se tento problém stírá. Pokud uživatel Gmailu někomu volá, stačí mu jednoduše zadat telefonní číslo a zavolat přímo na mobil.

Do konce roku budou hovory v rámci USA a do Kanady zdarma, jejich náklady by mělo pokrýt mezinárodní volání. To stojí 2 centy za minutu pro většinu zemí, konkrétně do České republiky mohou uživatelé volat za 3 centy na minutu. Ceny hovorů Google zatím zvyšovat neplánuje, je ale možné, že stejnou taxou na konci roku zpoplatní i hovory v rámci USA, pokud výnosy z mezinárodnívh hovorů nesplní očekávání.

Uživatelé mimo USA se této funkce prý “ještě chvilku nedočkají”, dlouhodobě je ale v plánu a pracuje se na ní.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nejkontroverznější hesla na Wikipedii? U Čechů jasně homosexualita

Tým Oxfordských výzkumníků provedl zajímavou studii. Zkoumal, jaké články na WIkipedii jsou nejkontroverznější. Za měřítko považoval, zda různé skupiny autorů soupeří o zobrazení svých editací. Jako jednou z jazykových verzí se zabýval i českou WIkipedií, která odhalila tichý souboj, který probíhá mezi liberální a konzervativní částí editorů encyklopedie.