Google spouští v rámci AdWords nový koncept videoreklam

Společnost Google představila nový způsob, jak vytvářet video kampaně v rámci AdWords. Co o beta verzi služby zatím víme?

Včera Google oznámil docela velkou novinu pro marketéry. V beta verzi spustil novou službu AdWords for video, která umožňuje snadno umisťovat a spravovat videoreklamy na YouTube a Google Display Network. Dynamický systém založený klasicky na aukcích využívá popularity světové jedničky na poli video platforem (YouTube), stejně jako Google Display Network, která pro změnu dominuje sítím zaměřeným na reklamu (zasahuje 89 % online populace).

Google tvrdí, že tato změna přinese marketérům mnohem snadnější nastavení online video kampaní, umožní jim efektivněji zacílit diváky a získat tak více zhlédnutí. V oficiálním oznámení přímo na stránkách Googlu se dále dozvídáme: “Díky inovativním reklamním formátům a komplexním nástrojům pro zacílení umožňujeme snadno přilákat publikum, které hledáte. Nejlepší na tom je, že platíte pouze, když si diváci vaše video pustí.”

AdWords for video nabízí streamovaný proces nastavení, takže vytvoření reklamy zabere jen polovinu běžného času. Samozřejmostí jsou specifické metriky, které umožňují sledovat výkon kampaní. Zacílení diváků pak lze specifikovat na základě klíčových slov, ale také pomocí kategorií demografických, zájmových, tematických, nebo podle specifických umístění.

Také již zmíněný způsob zpoplatnění je dalším z charakteristických prvků nové služby. YouTube True View totiž umožňuje divákům zvolit si, zda se na nabízenou reklamu chtějí podívat, nebo ne. Díky tomu si reklamu pustí jen ti, které opravdu zajímá. Inzerent následně platí pouze za konkrétní počet zhlédnutí.

Pokud si betu chcete vyzkoušet na vlastní kůži, přihlásit se můžete pomocí jednoduchého formuláře.

 

Via ST

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak se z Česka vyvíjí aplikace pro chytré televize a proč nás to baví

Televize a způsob jejich používání prochází bouřlivou proměnou, a přestože jsou tyto změny zatím ve stínu mobilních zařízení, jejich dopad může být srovnatelný, ne-li větší. To jsou slova Petra Mazance ze studia Mautilus, které jako jediné v Česku vyvíjí aplikace pro všechny druhy chytrých zařízení. Pro české vývojáře jsou podle něj televize velkou šancí, a tak se o vývoji rozhodl trochu rozepsat a představit první ročník konference o chytrých televizích.