Google připomíná Doodlem havárii mimozemšťanů

Víte, co se stalo přesně před šestašedesáti lety v americkém Roswellu? Přistálo tam UFO. Nebo havarovalo. A nebo bylo sestřeleno. A nebo se taky možná nic z toho nestalo. Jak to doopravdy bylo, ví jen několik vyvolených. Co je ale fakt je nejnovější Doodle od Googlu dnes tuto historickou (ne)událost připomíná interaktivní hrou.

Google Doodle oslavující významná výročí a osobnosti jsou na nejpoužívanějším vyhledávači již tradicí. Stejně tak už není novým ani koncept interaktivního Doodle v podobě hry. Ten Google už v minulosti využil třeba u Pac-Mana.

Nyní přichází nová hra, která v duchu klasických adventur připomíná šestašedesát let starou havárii  UFO v Novém Mexiku. Nenajdete ji ovšem na českém Googlu, alespoň nám se to nepovedlo. Pohrát si místo toho můžete na Googlu australském.

Nezávisle na tom, zda jste příznivci konspiračních teorií nebo nejste. Dnešní Doodle je skvělým připomenutím legendy, která prostoupila celou popkulturou. Pravdu se asi nikdy nedozvíme. Jak totiž říkával Fox Mulder: “Pravda je někde venku.”

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

SXSW deň druhý: Iron Man, tričká na baterky a budúcnosť porna

Právě probíhající festival South By SouthWest je vrcholnou událostí pro každého alespoň trochu nasáklého čímkoliv digitálním. Každoročně přiláká i řadu lidí z Česka a ze Slovenska, takže si o tom všem můžeme nechat alespoň vyprávět. Pro Tyinternety se letos téhle role zhostila Petra Jankovičová z Triad Advertising a ani druhý den nezůstal tomu prvnímu nic dlužen...