Google připomíná Doodlem havárii mimozemšťanů

Víte, co se stalo přesně před šestašedesáti lety v americkém Roswellu? Přistálo tam UFO. Nebo havarovalo. A nebo bylo sestřeleno. A nebo se taky možná nic z toho nestalo. Jak to doopravdy bylo, ví jen několik vyvolených. Co je ale fakt je nejnovější Doodle od Googlu dnes tuto historickou (ne)událost připomíná interaktivní hrou.

Google Doodle oslavující významná výročí a osobnosti jsou na nejpoužívanějším vyhledávači již tradicí. Stejně tak už není novým ani koncept interaktivního Doodle v podobě hry. Ten Google už v minulosti využil třeba u Pac-Mana.

Nyní přichází nová hra, která v duchu klasických adventur připomíná šestašedesát let starou havárii  UFO v Novém Mexiku. Nenajdete ji ovšem na českém Googlu, alespoň nám se to nepovedlo. Pohrát si místo toho můžete na Googlu australském.

Nezávisle na tom, zda jste příznivci konspiračních teorií nebo nejste. Dnešní Doodle je skvělým připomenutím legendy, která prostoupila celou popkulturou. Pravdu se asi nikdy nedozvíme. Jak totiž říkával Fox Mulder: “Pravda je někde venku.”

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nejzajímavější sociální a mobilní kampaně

Tentokrát se nám tu sešel silný výběr. Díru do světa zase jednou udělala slovenská Zaraguza díky chytrému vylepšení Facebooku, další inovativní agentury zase dokázaly neobvykle využít třeba aplikaci Draw Something nebo funkci přeskakování reklamy na YouTube. A nechybí ani kampaně roztomilé, krutopřísné nebo vyloženě morbidní.
Přečtěte si více

Většina online nákupů v Česku začíná ve vyhledávači

Více než polovina internetových uživatelů v České republice začíná svůj nákup na internetovém vyhledávači. Vyplývá to ze studie E-commerce 2012 od výzkumné agentury Gemius provedené ve spolupráci se společností Seznam.cz a dalšími partnery. Na rozdíl od situace před dvěma lety se také Češi naučili internetové obchody mnohem více využívat.