Google přidal do vyhledávání shrnutí informací o lécích

Databáze Google Knowledge Graph, v jejímž rámci Google pro potřeby vyhledávání přechovává data, aby mohl uživatelům na jejich dotazy zobrazit nejen odkazy, ale i přímo odpovědi, se nově rozroste o informace o lécích.

S uvedením Knowledge Graphu v květnu tohoto roku začal Google uživatelům zobrazovat nejen odkazy na relevantní stránky, ale také přímo informace o objektech, které se týkaly jejich vyhledávání. Na dotaz obsahující jméno celebrity nebo jiné známé osobnosti tak Google po pravé straně výsledků zobrazuje informace o této celebritě, podobně tak dělá u přírodních a kulturních památek, chemických prvků, známých filmů, planet a mnoha dalších objektů. Protože společnost zaznamenává velké množství dotazů, které jsou tématicky zaměřené na léky, rozhodla se do Knowledge Graphu přidat také používané léčivé preparáty.

Data se budou na vyhledávací dotazy po léčivech zobrazovat po pravé straně v horní části stránky výsledků, stejně jako ostatní obsah z Knowledge Graphu. Nové výsledky by měly obsahovat většinu důležitých informací o vyhledávaných lécích, jako indikaci, vedlejší efekty, upozornění pro uživatele, jména značek, které lék vyrábí, či další příbuzné léky, které lidé často vyhledávají. Vše bude doplněno odkazy na další zdroje. Informace o lécích, které Google svým uživatelům takto zpřístupní, pochází od několika zdrojů, mezi nimi US FDA, americká Národní knihovna medicíny a Oddělení pro záležitosti veteránů.

Via Google, TC

Total
0
Shares
Další články