Google přidal do Street View i pohled z Eiffelovky včetně online výstavy

Po Burj Khalifa v Dubaji přišla se Street View řada i na Eiffelovu věž, 300 metrů vysokou dominantu Paříže. Věž byla po pěti letech od prvních plánů dokončena na sklonku 19. století, v roce 1889. Nyní, po více než 120 letech, se na všech třech svých vyhlídkových patrech dočkal známý monument zaznamenání výhledu, který mají jeho návštěvníci.

To ale rozhodně není všechno. Na rozdíl od Burj Khalifa totiž Google Cultural Institute, který se tentokrát o obrázky postaral, vytvořil i několik historických online výstav. Kolem 50 fotek zaznamenává vznik a historii Eiffelovy věže tak, že by se za to nemuselo stydět ani skutečné muzeum. A nahrávka hlasu Gustava Eiffela, pořízená Thimasem Edisonem, snad taky za trochu pozornosti stojí.

Škoda jen, že Google výhled z věže fotil za trochu podmračeného dne. Výhled tak pro všechny online návštěvníky věže už navždy zůstane poněkud pošmourný. Alespoň pokud společnost v budoucnu tuhle chybku nenapraví a nevytvoří nový set fotografií za plného slunečního náporu.

Eiffelova věž není jediné aktuální vylepšení map od Googlu. Společnost také konečně otevřela veřejnosti přístup k jejich nové podobě, představené letos na konferenci I/O. Stačí na této stránce sjet až úplně dolů a kliknout na tlačítko „Try now“. Má to jen jeden drobný háček. Pokud nemáte nejnovější verzi některého z podporovaných prohlížečů, budete mít přístup pouze ke zjednodušené verzi nových map. Ta mimo jiné neobsahuje třeba speciální 3D funkce.