Google představí úspěšné ženy z oblasti technologií

Když byl 19. června spuštěn Google Developers Live, jeho koncept spočíval primárně v přenášení Google I/O do domácností těch uživatelů, kteří se zrovna konference nemohli účastnit. Z pohodlí domova tak bylo možné sledovat debaty vývojářů z celého světa a v určitý čas rovnou diskutovat s těmi, kteří vytvořili vámi nejoblíbenější Google produkt.

Postupem času se GDL rozšířil o odborné přednášky a videa, hromadné chaty s vývojáři či analýzy aplikací. Jednou z posledních novinek je například GDL Presents, cyklus rozhovorů s významnými osobnostmi technologické scény, které zde hovoří o svém úspěchu, práci i výzvách, kterým čelí. V programu se již objevili úspěšní vývojáři ze světa prohlížečů, nyní se bude zabývat úspěšnými ženami ve světě technologického byznysu.

Na webu se postupně objeví pět dílů Women Techmakers, přičemž první z nich bude odvysílán zítra, 5. listopadu. Další budou následovat až do 9. listopadu. K tomuto nápadu inspirovala Google událost, která se konala v San Franciscu pár dnů před letošním Google I/O – panel nazvaný taktéž  Women Techmakers, kde se sešlo pět nejvýznamnějších žen ve vedoucích pozicích z Googlu. Byla to Susan Wojcicki, Angela Lai, Anna Patterson, Gayathri Rajan a Megan Smith.

Diskutovalo se o postoji k inovacím, vývoji produktů a došlo i na otázku postavení a přístupu žen k technologiím. Obecně bylo odsouhlaseno, že značný podíl na malém zastoupení žen v oboru mají média a stereotypně vytvořený obraz technologií jako něčeho mužského, složitého a nudného, když přitom může jít o úžasně zajímavou a kreativní práci.

GDL toto téma a ženský úhel pohledu zaujal a rozhodl se tedy vytvořit vlastní cyklus debat, kde se tentokrát nebudou vyskytovat pouze zaměstnankyně Googlu, ale i vývojářky jiných společností. Jejich společným znakem má být schopnost odvážných inovací a posouvání dosavadních hranic technologií. Představí se zde například Hilary Mason, vedoucí vývoje v Bit.ly, Bettina Hein, zakladatelka a CEO Pixability, Stephanie Palmeri, ředitelka SoftTech VC, Megan Smith, viceprezidentka Googlu, a další.