Google+ povolí jen veřejné profily a přejmenuje Picasu

Od doby, co Google představil svoji sociální síť Google+, či lépe řečeno sociální integraci svých ostatních služeb, se kolem této novinky neustále něco děje. Dnešek není vyjímkou, objevily se hned tři nové informace s Google+ související.

Předně, Google ruší původní branding služeb Picasa a Blogger. Jejich názvy byly ponechané ještě od doby, kdy Google tyto společnosti koupil, nyní ale padlo rozhodnutí, že budou přejmenovány jednoduše na Google Photos a Google Blogs. Kompletní rebranding by měl proběhnout do poloviny srpna.

Další zprávou je, že kromě současné integrace se chystá propojení Google+ i se službou Google Apps. Některé jeho prvky již jsou dokonce aktivní, jak informuje blog Google Operating System. Zprávu potvrzuje i John Costigan z Googlu, podle něhož se na propojení Google Profiles a Google+ s Google Apps pracuje a “bude hotové během nadcházejících měsíců”.

A do třetice, Google se rozhodl, že na Google+ neumožní soukromé profily. Ty profily, které jejich uživatelé nepřevedou na veřejné do konce července, budou smazány. Povinnými informacemi na profilu bude pouze jméno, příjmení a pohlaví, ostatní údaje uživatel buď nebude muset vyplňovat vůbec, nebo by mělo být možné je nastavit jen pro kontakty nebo jejich určitou část.

Otázkou je, co toto rozhodnutí udělá s těmi, kdo měli Google+ v plánu používat díky přehlednější ochraně soukromí oproti Facebooku. Na největší sociální síti je totiž sice složitější se v nastavení zorientovat, na druhou stranu je možné profil udělat zcela uzavřený, a to natolik, že jej kromě běžných vyhledávačů nenajde ani nativní vyhledávání na Facebooku.

Via ST, TNW, GOS

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zakladatelé Googlu, Facebooku financují novou cenu pro vědce zachraňující životy

"Léčit nemoci by mělo mít větší cenu než touchdown," vyjádřil se k příležitosti prvního udělování nových cen pro vědce Breakthrough Prize zakladatel Googlu Sergey Brin. Cílem projektu, který kromě Brina financují i Zuckerberg a Milner, je mimo jiné zajistit, aby ti nejlepší z nejlepších, kteří se věnují vědě zachraňující lidské životy a přicházejí s přelomovými objevy, nezůstali zkrátka ani finančně a byli zviditelněni jako hrdinové.