Google pokračuje v utrácení – 75 milionů putuje do větrné elektrárny

Google už prostě není jenom vyhledávač. Čím dál tím víc proniká do off-line svět a to především do té části, která se specializuje na zelenou energii. Pětasedmdesátimilionová injekce do větrné farmy Panhandle 2 v texaském Amarillu je už patnáctou investicí firmy do tohoto oboru.

Nová větrná elektrárna by měla produkovat 182 MW. Měla by tedy pokrýt spotřebu přibližně 56 tisíc domácností. Do provozu by se měla dostat do konce letošního roku.

Větrníky v Texasu ale nejsou největší investice, kterou  Google do zelené energie nalil. Rekord zatím drží Solar City, které svým projektem přilákaly od firmy pod vedením Larryho Page 280 milionů dolarů. Podle Googlu momentálně investuje do elektráren, které dohromady vyrábí více než 2 GW, tedy v přibližně stejně jako tuzemská jaderná elektrárna Temelín.

Energetika je prostě pro Google téma. A to nejen silnoproud, ale zajímá se i o úspory v domácnostech. Od začátku roku to potvrdil nejviditelněji právě včera, kdy zaplatil 3,2 miliardy dolarů za startup Nest, který vyrábí chytré termostaty a kouřové detektory.

via TC

Total
0
Shares
Další články