Google otevřel server pro panoramatické fotky fotícím fanouškům

Díky Googlu už nebude brzy opravdu nutné vytáhnout paty z Česka. Celý svět sem totiž přijde za námi. Služba Views umožňuje uživatelům sdílet 360 stupňové panoramatické fotografie. Pro začátek jich pár připravila sama firma.

Panoramatické fotky, které Google označuje jako “photo spheres” jsou přilepeny k místu svého vzniku na Google Maps. Na svém blogu to zmínil produktový manažer Evan Rapoport s tím, že takové fotky lze jednoduše pořizovat z telefonů a tabletů s Androidem verze 4.2 a vyšší. A to včetně těch podvodních.

Google poslední dobou do vylepšení svých mapových dat výrazně investuje. Se svými kamerami proniká do exotických zemí jako třeba Kambodža a odvážným (a silným) dobrodruhům nabízí jedinečnou zkušenost nést na zádech soustavu foťáků projektu Trekker. Dobrovolníci mu tak pomohou zmapovat místa, kam se autem nikdo nedostane. 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Většina online nákupů v Česku začíná ve vyhledávači

Více než polovina internetových uživatelů v České republice začíná svůj nákup na internetovém vyhledávači. Vyplývá to ze studie E-commerce 2012 od výzkumné agentury Gemius provedené ve spolupráci se společností Seznam.cz a dalšími partnery. Na rozdíl od situace před dvěma lety se také Češi naučili internetové obchody mnohem více využívat.