Google otevírá Street View. Každý si může zmapovat svá místečka

Mobil, tedy zatím jenom s Androidem, nebo zrcadlovka s opravdovým objektivem, všechno berem. Novinka umožní propojit své fotky z oblíbených míst, publikovat je a následně je zobrazit na Google Maps.

Podle internetové jedničky tento krok umožní další rozvoj jejich mapové služby. “Už se těšíme na různé způsoby, kterými budou lidé využívat Street View,” tvrdí firma na svém blogu a dodává, že jednou z možností využití vidí třeba u ekologických neziskových organizací, které mohou mapovat místa, která se snaží chránit nebo naopak jsou už zdevastovaná.

“Zároveň to otevírá nové obzory fotografům, kteří mohou nafotit svá oblíbená místa v různých podmínkách nebo denních dobách. To dosud Street View nedělá,” dodává na blogu produktový manažer služby Views Evan Rapoport. 

1H9q3c-QLbb0UQ3vGEw93Dc554co8ujoxZpY0YQ

Digitální mapy se sice berou víceméně jako samozřejmost, ale přitom jsou jednou ze zásadních služeb současnosti. S chytrými telefony se jejich důležitost významně zvyšuje. A Google tímto krokem chce svou pozici výrazně posílit. A to přesto, že kvůli Street View často čelí zákazům a obavám kvůli ochraně soukromí. A není se koneckonců čemu divit, při pohledu na tuto službu – https://maps.google.com/locationhistory.

Už v červnu ale Google vyhrál přetahovanou s Facebookem a Applem o izraelskou komunitní navigaci Waze a momentálně pracuje na tom, aby do svých map zapracoval data o provozu na silnicích získaných právě z izraelské aplikace.

Kromě toho vysílá svá speciální mapovací auta a trojkolky do terénu čím dál hlouběji od civilizace. Zároveň využívá i nadšení fanoušků, kterým nevadí, že potáhnou na zádech dvacetikilový Trekker. A začíná i nové mapování třetího světa.

Nespí ani Apple. Ten spustil svou mapovou aplikaci už loni a letos si pořídil firmu Wifislam, která se specializuje na mapování interiérů. 

Total
0
Shares
Další články