Google Now se možná objeví i na domovské stránce Googlu

Google Now, chytrý pomocník pro telefony s Androidem, by mohl zamířit na osobní počítače a to přímo přes hlavní stránku vyhledávače od Googlu. Nasvědčuje tomu kód, který se povedlo objevit blogu Google Operating System.

Google Now by na webu mohl fungovat podobně, jako funguje na telefonech s Androidem, kde uživatelům nabízí informace o dopravě, počasí a dalších věcech na základě lokace jejich bydliště, práce, místa, kde se aktuálně nacházejí, a dalších informací.

Podle této stránky, kde se nachází zmíněný kód, Google Operating System usuzuje, že by se Google Now mohl stát časem dostupným i přímo z domovské stránky Googlu. Z kódu lze vyčíst, že uživatelé by měli možnost zadat lokace svého zaměstnání či bydliště a také editovat místo, kde se nacházejí. Blog kromě toho zmiňuje, že by funkce mohla umět například také sledovat vývoj ceny vytipovaných akcií.

V současnosti je Google Now k dispozici pro přístroje s Androidem 4.2 a vyšším, kde k hádání informací, které by se uživateli mohly hodit, využívá kromě zmíněných indicií také texty e-mailů či historii vyhledávání. To všechno proto, aby mohla aplikace uživateli nabídnout informace ještě předtím, než je začne sám hledat. Již dříve uniklé zprávy napovídaly, že Google pracuje na integraci funkce do prohlížeče Chrome, tentokrát se ale jedná o první náznak toho, že by se mohla objevit i přímo na domovské stránce vyhledávače.

Googlu by představení Google Now pro web pomohlo lépe poznat své uživatele, především o ty aktivity, které jsou stále ještě obvyklejší na počítačích než mobilech, jako je například online nakupování. To by zase ve svém důsledku mělo vést ke zkvalitnění odhadů, které o svém uživateli služba dokáže provést, a tím přístupnosti uživatelsky ještě užitečnějších informací. Z pohledu Googlu a přínosů pro jeho obchodní činnost pak není sporu o tom, že by společnost na základě všech těchto informací dokázala cílit reklamu ještě přesněji než doposud.

Via TNW, TC

Total
0
Shares
Další články