Google nabídne ukázky z hledaného videa

Instantní náhledy videí v Google vyhledávání získávají na dynamičnosti. Často nefunkční screenshoty budou nahrazeny krátkými ukázkami z daného videa.

Instantní náhledy odkazů na videa nebyly dosud příliš užitečné. Software, který náhledy generuje, totiž neumí zpracovat Flash, který však právě většina stránek s videem používá. To bude asi i hlavní důvod, proč se Google rozhodl nahradit standardní screenshoty krátkými ukázkami. Ty mají defaultně ztlumený zvuk, ale toto nastavení lze snadno upravit.

Google ke svému kroku dodává: “Když přijde na video, lidé chtějí strávit méně času hledáním a více sledováním. Proto jsme přidali vylepšení instantních náhledů – možnost nahlédnout přímo do videa. Stačí jednou kliknout na lupu vedle názvu jakéhokoli videa. U některých videí budete už v této fázi moci projít některými jeho segmenty a zjistit tak, jestli jde o video, které hledáte.“

Poskytovatelé videa musí novou funkci sami zpřístupnit, zatím jsou tedy dostupná videa s novými náhledy jen v omezeném počtu. A zdá se, že k nám zatím novinka nedorazila.

Via Google

Total
0
Shares
Další články