Google letos plánuje největší nabírání v historii

Podle plánu Googlu, který oznámil Alan Eustace, senior VP pro výzkum a vývoj, by letos měl počet nových zaměstnanců přesáhnout rok 2007 a stát se tak v historii společnosti rekordním. Google hodlá nabírat nejen programátory, ale i další specialisty ze všech oborů, které se dotýkají jeho činnosti. Nabírání se bude ve velké míře týkat i lokálních kanceláří společnosti po světě, nejde pouze o její centrálu.

Nabírání Googlu má přitom tři relativně zajímavé podtexty. Za prvé, znamená to, že hospodářská krize je skutečně a definitivně překonána a nadchází období práce na růstu. Za druhé je to reakce na vlnu úspěšných startupů z posledních let, které hrozí sebrat Googlu část jeho místa na výslunní, za všechny jmenujme Facebook, Zyngu, Twitter a Groupon.

Za třetí tu je kritika Googlu, že jeho vnitřní prostředí se za poslední roky změnilo a silně zbyrokratizovalo a ztěžkopádnělo. Problém často spojovaný s odchody lidí z Googlu k Facebooku je zdá se širší, než se vůbec komu mohlo zdát. Velmi pravděpodobně s ním souvisí i nedávný odchod Erica Schmidta z čela společnosti, ke kterému jako jeden z důvodů uvedl potřebu „zjednodušení managementu a zrychlení přijímání rozhodnutí“.

Právě v porovnání s výše zmíněnými startupy má Google nadějným talentům stále méně co zajímavého nabídnout. Možná i proto Eustace zdůrazňuje, že „Google je stále tou stejnou společností, jako když jsem začínal, a podporuje svoje zaměstnance v realizaci vysoce rikantních a potenciálně vysoce návratných projektů“.

Via Cnet