Google koupil Jambool, poskytovatele platebních služeb pro sociální hry

Odvážná cesta Googlu do pole sociálních her pokračuje. Po sérii investic a akvizicí přichází další dílek do skládanky v podobě nákupu multiplatební platformy Jambool, která musela kvůli propagaci Facebook Credits odejít z největší sociální sítě.

Ještě tomu není ani měsíc, kdy byly potvrzeny první zprávy o tom, že Google má v plánu vstoupit na pole her. Nejprve šlo o dvousetmilionovou investici do Zyngy, tím ale příběh pouze začal. Následoval nákup společnosti Slide, která se také zabývá tvorbou sociálních her, a nyní společnosti Jambool. Ta se specializuje na monetizaci her pomocí poskytování platebních mechanismů.

Pro Jambool se akvizice jeví jako velmi dobré řešení problémů, které má v poslední době na Facebooku. Přesněji od té doby, co Zuckerberg a jeho lidé prosazují Facebook Credits jako jedinou měnu na celé platformě. Již pět z největších developerů souhlasilo s Credity jako jedinou možností placení, Zynga je u všech svých her pak má jako možnost alternativní. Tím samozřejmě Jambool přichází o obchody.

Naopak Googlu se Jambool a jeho technologie i zkušenosti budou hodit při vytváření Google Games a také alternativní sociální sítě k Facebooku, o které se již nějakou dobu mluví.

Via ISG

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Anonymous stáhli svou podporu WikiLeaks

Po několika letech silné podpory organizace WikiLeaks se přinejmenším část internetového hnutí Anonymous rozhodla ji přerušit. Mezi důvody patří přílišný důraz na osobu Juliana Assangeho a také agresivita, s níž lidé za WikiLeaks začali od svých příznivců vybírat peníze.