Google koupil Episodic, platformu pro online vysílání

Episodic je společnost se sídlem v San Francisku, kterou založili před dvěma lety Noam Lovinsky a Matias Cudich. Jde o platformu pro šíření živého a VOD (video on demand) vysílání, poskytující zároveň veškeré související doplňkové služby – šifrování obsahu, monetizaci reklamou i prodejem, analytické nástroje pro sledování a měření publika a také podporu pro publikaci.

Přestože cena oficiálně známa není, prý šlo o 25 milionů dolarů.

Obě společnosti shodně uvedly, že sdílejí vizi ohledně budoucnosti online videa, a proto se na spolupráci těší.

„Byli jsme ohromeni týmem, který má Episodic k dispozici, vizí, kterou mají pro video na internetu, a pokrokem, kterého v poskytování kvalitních služeb v oblasti webového videa dosáhli. Online video by mělo být podmanivé, zábavné, informativní a efektivní. Episodic i Google kladou důraz na poskytnutí skvělých prožitků divákům a silné a flexibilní platformy vydavatelům, marketérům a inzerentům.“ uvedl mluvčí Googlu.

„Náš tým se spojí s týmem Googlu a bude pokračovat v přinášení kvalitních služeb videí na webu, mobilních telefonech a IPTV zařízeních.“ píše na svém blogu Episodic.

Právě služby spojené s IPTV by přitom mohly být hlavním důvodem, proč Google, vlastnící největší videoportál na webu YouTube, k této akvizici přistoupil.

 

Služby budou fungovat, nové registrace ne

Pokud jste současnými zákazníky Episodic, nemusíte se bát, společnost bude nadále všechny služby poskytovat v té formě, v jaké tak činila doposud. Naopak pokud byste se zákazníky Episodic nyní stát chtěli, máte dočasně smůlu, registrace nových uživatelů je až do odvolání suspendována. Pokud byste ale byli hodně tvrdohlaví, můžete využít adresu http://www.episodic.com/contact-sales/, a obchodní zástupci firmy se vám časem ozvou sami.