Google dotahuje Microsoft v ceně, na chvíli stál víc

Zatímco Microsoft poslední rok a půl sice pomalu, ale zato vytrvale klesá, Google postupně roste. Výsledek? Google včera na chvíli v hodnotě společnosti Microsoft přeskočil.

Nejde sice o ten nejdůležitější ukazatel, rozhodně se ale počítá. Souhrnná aktuální cena akcií na burze určuje současnou hodnotu veřejně obchodovaných akciových společností. A Google včera poprvé ve své historii překonal Microsoft, i když jen na chvíli a nakonec uzavřel obchodování až za svým rivalem.

Druhé místo mezi technologickými tituly se mu povedlo získat ve chvíli, kdy cena Microsoftu spadla na 247,8 miliardy dolarů, zatímco cena Googlu se pohybovala kolem 249,5 miliardy. Nevydrželo to ale dlouho a Google z pozice druhé nejdražší technologické společnosti světa opět klesl na svou dlouhodobou třetí příčku, na níž se drží i dnes. Aktuálně má Microsoft náskok těsně přes miliardu dolarů. Na rozdíl od Googlu, který v rámci dnešního obchodování lehce ztrácí, si Microsoft po otevření burzy o pár desetin procenta polepšil.

I přes dnešní obchodování je ale trend jasný. Zatímco Google za poslední rok a půl povyrostl o 18 procent, Microsoft 8 procent ztrácel. Pokud se vývoj cen jejich akcií nezmění, je druhá příčka Googlu nevyhnutelná. První Apple, který je nejdražší technologickou společností i nejdražší společností světa zároveň, je nicméně dražší než Google a Microsoft dohromady.

V celkovém žebříčku je Microsoft aktuálně třetí a Google pátý, s tím, že čtvrtý je maloobchodní řetězec Wal-Mart. Ten se aktuálně nachází přesně na půl cesty mezi Googlem a Microsoftem, když na jednoho má půl miliardy k dobru a na druhého stejný obnos ztrácí. Pořadí v této trojici se ale díky malým vzájemným rozdílům s každou drobnou změnou na trzích může změnit.

Via VB

Total
0
Shares
Další články