Google do nového hudebního projektu půjde s iLike a Lala

Jak jsme vás včera informovali, Google připravuje novou hudební službu. Od té doby vyplynuly o připravované službě další detaily. Předně, do celého projektu Google půjde ve spolupráci s existujícími hudebními streamovacími službami iLike a Lala. Pozvánky tisku na oficiální představení projektu byly již rozeslány a nesou datum 28.října, tedy přístí středu, místem konání bude Hollywood. Na projektu se budou také podílet všechny čtyři největší hudební vydavatelství. Navíc iLike se nedávno stalo majetkem MySpace, takže existuje šance, že se nějakým způsobem zapojí i tato sociální síť.

Integrace do vyhledávání

Nová služba by podle serveru Techcrunch měla být začleněna přímo do vyhledávání Googlu. Uživatel by měl mít možnost si hudbu prostřednictvím iLike a Lala streamovat přímo z vyhledávače. Samozřejmě nebudou chybět ani další informace spojené se zadaným dotazem, výsledky z Youtube a podobně. Uživatelům by také měla být poskytnuta možnost hudbu za poplatek stáhnout. Google by tak měl vlastně zastřešovat vyhledávací službu, která bude odkazovat na různé hudební zdroje (iLike, Lala, Youtube, MySpace) a umožňovat uživatelům si hudbu koupit. Zda je tato předjímaná podoba služby shodná s plány zúčastněných společností se ale s jistotou dozvíme až přístí středu.

V současné době poskytují oba dva startupy, iLike i Lala, streamovací služby pouze v omezené míře. Naopak MySpace má plná práva ke streamovaní od všech čtyř hudebních gigantů.