Google dál čistí portfolio, končí některé služby a jiné se mění

Konsolidace služeb, kterou Google započal po nástupu Larryho Page do vedení společnosti, pokračuje. S koncem AdSense for Feeds, Spreadsheets Gadgets a dalších se počet obětí vyšplhal už na skoro 60. Není ale vše jen negativní. Do nové podoby se mění Google Trends a jako malé bolestné získali novou šikovnou funkci uživatelé Gmailu – vyhledávání v přílohách.

Jaké služby Google ukončí během příštích měsíců? Jak už jsme poslední rok zvyklí v pravidelných čtvrtletních intervalech, Google opět informuje o tom, které služby do konce roku přestane podporovat. Tentokrát je obětí osm, stejně jako dříve jde převážně o funkce a služby, které nikdy mezi uživateli nezískaly masovou popularitu:

  • AdSense for Feeds – Služba určená pro monetizaci RSS feedů se na svůj konec začne připravovat 2. října a 3. prosince bude ukončena. Vydavatelé, kteří na ni byli zvyklí, ji mohou nahradit funkcí FeedBurner URLs. Více informací v AdSense Help Center.
  • Classic Plus – Tato funkce uživatelům umožňovala nahrát si na Google.com vlastní obrázek na pozadí nebo si zvolit z nabídnutých fotografií. Od 16. října již nebude možné nové fotky nahrávat, od listopadu služba končí. K již nahraným fotkám ale uživatelé budou mít přístup i nadále.
  • Google Storage – Google propojí datová úložiště ve službách Google Drive a Picasa, uživatelé budou mít v obou dohromady 5 GB. Změní se také způsob přidávání prostoru navíc v případě, že si uživatelé platí za účelem vložení více dat.
  • Spreadsheet Gadgets – Tato funkce bude plně nahrazena nově zabudovanými diagramy.
  • Google News Badges, Recommended Sections – Tyto funkce Google News skončí 15. října tohoto roku.
  • Insights for Search byly propojeny s Google Trends. Všechny funkce jsou nyní k dispozici na jednotné adrese google.com/trends. Úplně končí funkce Trends for Websites, která umožňovala vzájemně srovnávat různé weby.
  • Places Directory – Tato aplikace pro Android došla plné náhrady v Google Maps, které většinu jejích možností mají také, celkově ale nabízí svým uživatelům víc.
  • +1 Reports in Webmaster Tools – Protože statistiky o +1 mohou vydavatelé sledovat v rámci Social Reports v Google Analytics, jako samostatná funkce skončí jejich sledování 14. listopadu. Zároveň Google slibuje další vylepšování nástrojů pro analytiku sociálních médií.

Více informací o nových Google Trends, včetně ukázek grafů, naleznete na webu Google Operating System. Stejný server potom informoval také o tom, že Google konečně spustil vyhledávání v přílohách pro svůj e-mailový klient Gmail. Uživatelé by tak nyní měli mít možnost vyhledávat přílohy nejen podle názvu, ale také podle textu obsaženého přímo v nich. Lze vyhledávat jen v přílohách různého typu, například s koncovkou .doc nebo .pdf.

Total
0
Shares
Další články