Google Art Project obsahuje 2000 nových děl, celkem už přes 40 tisíc

Projekt Google Art započal v roce 2011 jako aktivita několika zaměstnanců Googlu, s jejichž pomocí se na web měla dostat zajímavá umělecká díla z celého světa. Nyní oznámil další přírůstky pocházející ze všech koutů světa a časových období, od paleolitického Španělska a starověké Číny až po současné brazilské pouliční umění.

Nejnovější přírůstky do galerií Google Art oznámil internetový gigant na svém blogu. Stále nová umělecká díla sice přidává celkem pravidelně, tentokrát se ale jedná i o zcela nové partnery z řad muzeí celého světa. Díky tomu byl projekt Google Art obohacen nejen o nové fotografie, ale také o zcela nové druhy umění.

Na dvě tisícovky nových děl pochází z tak rozdílných míst a období, že obsahují nástroje z paleolitu ve Španělsku, umělecké předměty ze starověké Číny, vzácné japonské obrazy a také současné pouliční umění ze Sao Paula v Brazílii, především místní graffiti.

Celkem již projekt Google Art obsahuje přes 40 tisíc jednotlivých děl z více než 200 partnerských muzeí napříč čtyřmi desítkami zemí světa. Jedním z těchto muzeí je i Národní galerie v Praze, která poskytla v digitální formě jak díla umělců světově známých, tak českých, proslavených více u nás než v zahraničí.

Novinky z projektu Google Art můžete sledovat na jeho stránce na Google+, která aktivitou rozhodně nešetří.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter zveřejnil první Transparency Report

Po vzoru Googlu zveřejnil Twitter k příležitosti blížících se oslav amerického Dne nezávislosti a také uplynutí prvního pololetí statistiku všech podle zákona podaných žádostí o data uživatelů nebo o stažení obsahu. Obavy z ústupků represivním režimům se nepotvrdily, statistikám kralují Spojené státy.