Google+ API přijde až v řádu měsíců

Trpělivostí se budou muset obrnit všichni developeři, kteří očekávájí API pro sociální síť Google+. Programovací interface bude k dispozici až v řádu několika měsíců.

Se zprávou přišel TechCrunch s odvoláním na developera, který si přál zůstat anonymní. Jemu informaci prý prozradil projektový manažer Googlu. Na jednu stranu nejde pro vývojáře o úplně dobrou zprávu, na druhou je Google+ stále ještě poměrně novým počinem a API takovéhoto rozsahu chvíli vytvořit trvá. Podle TechCrunche by Google splnil očekávání, pokud se vejde do půlroční lhůty od spuštění, tedy jinými slovy, bude-li API na světě do konce roku.

Do té doby jsou k dispozici jen neoficiální nástroje, které ale nejsou příliš spolehlivé. Důvodem je hlavně to, že Google+ se stále ještě mění a vyvíjí, obsahuje řadu nedostatků a chyb, na kterých se průběžně pracuje. Jakýkoliv neoficiální nátroj tak trpí tím nedostatkem, že do druhého dne může být opět nefunkční. K části služeb Google+ lze v současnosti získat přístup přes neoficiální Github API, základní infromace jsou přístupné také přes tento Java objekt.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Lukáš Uhl z DámeJídlo: V tuzemsku nám nejvíc konkuruje lístek s telefonním číslem na lednici

Když se Lukáš Uhl stal globálním šéfem logistiky Delivery Hero, zaujalo nás to natolik, že jsme si s ním o tom šli popovídat. Teprve před dvěma lety totiž začal Uhl v DámeJídlo.cz jako provozní ředitel, kde měl na starosti vybudovat firemní logistickou platformu. Teď bude ve čtyřiatřiceti letech sedět na dvou manažerských židlích. A to až do momentu, než za něj DámeJídlo.cz najde náhradu.