Facebooková pokuta pomůže vychovat vaše přátele

Společnost Knock Knock, zabývající se vytvářením vtipných dárků s online tematikou, přinesla výchovnou pomůcku, která nás velmi zaujala. Jde o originální, i když trochu drsnou metodu výchovy sociálně mediální etikety.

Všichni máme na svých sítích přátele, kteří neznají společenská pravidla a občas zahltí náš news feed úplnými nesmysly. Společnost Knock Knock teď přináší vtipné řešení, jak je vychovávat.

Social Media Citations napodobují obsílky, které můžete dostat od policie ve skutečném životě. Obsahují všechna hlavní faux pas ze sociálních sítí jako například lajkování vlastního statusu, přidávání neznámých lidí mezi přátele, posílání navyžádaných virtuálních dárků, označování přátel na nelichotivých fotkách a podobně.

Za čtyři a půl dolaru si můžete objednat balík padesáti papírových obsílek. Těžko pochopitelné ale je, že nejsou k dostání ve virtuální podobě, nýbrž vám přijdou ve formátu poznámkového bloku běžnou poštou. Jejich využití je tím trochu omezené, kromě přeposlání v běžném dopise je můžete třeba nechat kolegovi na stole nebo za stěračem.

Rozhodně je to ale zajímavá inspirace a uvítali bychom českou verzi, ať už papírovou, nebo virtuální.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pozvánka: World Usability Day letos na téma hravého designu

Osmý ročník celosvětové série konferencí o použitelnosti, přístupnosti a user experience se uskuteční v Praze ve čtvrtek 8. listopadu. Se skvělými řečníky, se strhujícím námětem, ale pořád zdarma. Letošním tématem je Hravost v designu a smyslem podívat se na design z různých perspektiv a zamyslet se nad tím, jak jej lze ve vztahu k UX pojmout inovativně a hravě.