Facebook, YouTube, Google. Nejhledanější slova roku 2012 na Seznamu

Na statistikách od Seznamu je sympatické, že na rozdíl od jiných nejen čeká až na skutečný konec roku, ale také se nesnaží nijak přikrášlovat realitu. Tou realitou je například fakt, že třetím nejčastěji hledaným slovem na Seznamu bylo jméno úhlavního konkurenta, nebo že hned dvě příčky v českém vyhledávacím top 10 patří pornu.

Kromě přehledu nejhledanějších výrazů jsou na adrese skokani.seznam.cz k dispozici také žebříčky deseti skokanů v osmi kategoriích. Mezi skokany jsou zařazeny dotazy, které byly hledány mnohonásobně více, než tomu bylo v předchozím období. Nejvyhledávanější událostí se z tohoto pohledu stal konec světa, který na dalších místech následují volby, holešovská výzva, smrt Whitney Houston, prohibice, ztroskotání lodi Costa Concordia, zatčení Davida Ratha či osoba Karla Janečka.

Zaujaly nás ale i další kategorie – například že neznáme skoro žádnou z nejúspěšnějších osobností mezi skokany, že existuje něco jako OMG dieta nebo rezistentní škrob (a podle všeho je to velice populární), nebo že mezi firemními skokany zvítězil Tarifomat. A určitě sami najdete i další pozoruhodnosti…

Via Seznam