Facebook usnadnil mobilní platby, App Center se blíží

Mobilní placení na Facebooku, které bylo vždy velmi zdlouhavé, se dočkalo zásadního zjednodušení. To by mohlo přesvědčit uživatele, aby platbu častěji dokončili. Kromě toho se objevily spekulace, že sociální síť během dneška konečně spustí svůj očekávaný App Center, nové místo pro objevování aplikací.

Na rozdíl od dřívějšího způsobu placení v aplikacích na Facebooku, který mohl uživateli zabrat až sedm navazujících kroků, nový systém jej provede celým procesem v pouhých dvou. To by pro developery mělo mít za následek, že daleko více uživatelů transakci dokončí a méně uživatelů také bude odrazeno pro příště. Nový způsob placení lze integrovat přes Facebook Payments API, placení probíhá v rámci měsíčního vyúčtování operátorem. V ČR jsou zapojeni všichni tři mobilní operátoři.

Druhá zpráva pro developery aplikací je sice neověřená, podle serveru Business Insider ale pochází z důvěryhodného zdroje. Facebook by totiž podle informátora tohoto serveru měl během dneška spustit svoje očekávané centrum aplikací, které by objevování aplikací na největší sociální síti sjednotilo do jednoho místa. Nasvědčuje tomu i fakt, že sociální síť dnes pro novináře hostí akci nazvanou “Apps and Drinks”. Ostatní oslovení developeři nicméně o dnešním spuštění nic nevěděli a Facebook zprávu odmítl komentovat.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Adopce autorů, darování výkonu a další. Podpořte nás moderně!

Tak nějak už nás přestalo bavit nadávat, že z reklamy je málo peněz, a že snaha vydělávat na online obsahu je snad ještě horší nápad než založit si dnes slevový server. A tak jsme se rozhodli přispět do diskuze o monetizaci internetových médií vlastním experimentem a vyzkoušet i některé úplně nové cesty. Podívejte se, s čím jsme přišli...