Facebook testuje službu Trending Articles, původně měla okupovat news feed

Zatímco původní verze odkazů na populární články měla zabírat velký prostor z uživatelova news feedu, současná verze je o poznání úspornější.

O právě testované službě, která se už začala objevovat v news feedu některým uživatelům, informoval minulou středu server Mashable. Podle screen shotů získaných od uživatelů, kteří už měli tu čest se s novinkou setkat, obsahují Trending Articles tři až šest odkazů na aktuálně čtené články včetně jmen vašich přátel, které je četli.

Problémem první zaznamenané verze ale byla až zarážející invazivnost, která zahltila prakticky celý news feed tak, že Facebook daného uživatele připomínal spíše zpravodajský portál:

Novější screenshoty pak ukazují na přesun vertikálního bloku článků do jednoho umístění s tím, že na další články lze překliknout šipkou v pravém horním rohu. Celé Trending Articles tak v aktuálně testované podobě nezabírají o nic víc místa než jeden příspěvek od někoho z vašich známých:

Nutno podotknout, že název Trending Articles je trochu zavádějící. Služba totiž nezobrazuje ty skutečně nejčtenější články na webu, ale pouze články z aplikací pro sociální čtení a ze stránek, které jsou začleněné do Open Graphu.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak a proč (ne)funguje práce z domova

Jedním z moderních trendů bezpochyby je umožňovat zaměstnancům práci z domova. Takový zaměstnanec je prý produktivnější, spokojenější a ušetří čas i přírodu tím, že se nepřesunuje do kanceláře. Je to ale pravda? Na to se podívala infografika, která do jednoho celku složila data ze zdrojů jako jsou Microsoft či Stanford University.